Konya Mavi Treni

Hareket Saatleri ve Güzergahları.


Konya Mavi Treni Özellikleri
Konya Mavi Treni Konya ile İzmir (Basmane) arasında hizmet vermektedir. Konya- İzmir arasında her gün sefer yapmakta olan trenin yataklı, yemekli ve pulman vagonları bulunmaktadır. Konya Mavi Treni yataklı vagonlarının her kabininde iki yatak, lavabo, buzdolabı, elektrik prizi ve klimaya sahiptir. Yataklı vagonda bir odada iki kişi kalınabilmektedir. Odanın tek kişilik veya çift kişilik olma durumuna göre fiyat eklemesi yapılmaktadır.

Pulman vagon ile seyahat etmek isteyen yolcular ise 60 koltuğun yer aldığı 2+1 koltuk düzeninde olan koltukları tercih edebilirler. Yolcuların konforunun ve güvenliğinin düşünüldüğü bu koltuklar geriye yatırılabilen, ergonomik tasarımlı ve aralıkları geniş koltuklardır. Koltukların arkalarında katlanabilir masalar yer alıyor. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Vagonun iki tarafında da tuvalet bulunmaktadır.

Konya Mavi Treni aynı zamanda yemek vagonuna sahip ana hat trenlerinden biridir. Menü içerisinde kahvaltı, çorba, sıcak yiyecekler (köfte vb.), soğuk sandviçler ve sıcak veya soğuk içecekler yer almaktadır.

Konya Mavi Treni Güzergâh

Konya Mavi Treni her gün  Konya-İzmir Konya arasında seyahat etme imkânı sunmaktadır. Konya Mavi Treni Konya, Afyonkarahisar Uşak, Manisa ve İzmir güzergahını takip etmekte, bu seferini ortalama 12 saatte tamamlamaktadır.

Konya Mavi Treni hareket saatleri

Basmane Kalkış

Manisa Kalkış

Uşak Kalkış

Afyon Kalkış

Konya Varış

19.55

21.24

01.47

04.19

08.39

 

Konya Kalkış

Afyon Kalkış

Uşak Kalkış

Manisa Kalkış

Basmane Varış

19.00

23.27

01.48

05.47

07.12

HEMEN BİLET AL

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ