Güney Kurtalan Ekspresi

Hareket Saatleri ve Güzergahları.

Güney Kurtalan Ekspresi Özellikleri

Güney Kurtalan Ekspresi Ankara-Kurtalan-Ankara arasında haftada 5 gün boyunca işlemektedir. Ankara’dan Kurtalan’a pazartesi, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri , Kurtalan’dan Ankara’ya pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi ve pazar günleri hareket etmektedir.

Trende; pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlar bulunmaktadır. Tren içerisinde yer alan pulman koltuklar 2+1 sisteme sahiptir. Koltuklar ergonomik tasarımlı oldukları için arkaya yaslanabilir formdadır. Rahat ve araları geniş olan pulman koltuklar yolculara eşsiz bir konfor sunar. Koltukların bazılarının arasında masalar olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar yer alır. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer alır. Vagonun iki tarafında da tuvalet bulunur.

Örtülü kuşetli vagonların her  kompartmanında 4 kişiliktir. Kompartmanda karşılıklı ikişer koltuk sistemine sahiptir ve koltuklar aşağı çekilerek yatak olarak dönüştürülebilmektedir. 

Yataklı vagonu tercih edecek kişiler için ise oda içerisinde 2 kişilik yatak, masa, mini buzdolabı, çekmeceler ve odanın köşesinde lavabo yer alır. Yemekli vagon ise restoranlar gibi dizayn edilmiş karşılıklı sandalyelere ve masalara sahiptir. Burada menü içerisinde yer alan yemekler kahvaltıdan, çorbadan, sıcak yiyeceklerde, soğuk sandviçten ve sıcak-soğuk içeceklerden oluşmaktadır.

Güney Kurtalan Ekspresi Güzergâh

Ankara’dan Kayseri’ye, Kayseri’den Sivas’a, Sivas’tan Malatya’ya, Malatya’dan Diyarbakır’a, Diyarbakır’dan Kurtalan’a yol izler. Kurtalan’dan Ankara’ya sefere çıkacak olan tren ise Kurtalan’dan Diyarbakır’a, Diyarbakır’dan Malatya’ya, Malatya’dan Sivas’a, Sivas’tan Kayseri’ye, Kayseri’den Ankara’ya bir yol izlemektedir.

 

Güney Kurtalan Ekspresi bir seferini 23 saat 47 dakikada tamamlamaktadır. Uzun süreli sefer düzenleyen ana hat trenlerinden biri olan bu trende de yolcuların memnuniyeti, güvenliği ve konforu üst seviyede tutulur. Yol bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Güney Kurtalan Ekspresi Sivas Gar yerine Bortankaya İstasyonunda durmaktadır. 

Güney Kurtalan Ekspresi Saatleri

Ankara Kalkış Irmak Kalkış Kayseri Kalkış Sivas Kalkış Malatya Kalkış Diyarbakır Kalkış Kurtalan Varış
11.20 12.53 18.56  23.07 03.11 09.12 12.11

 

Kurtalan Kalkış Diyarbakır Kalkış Malatya Kalkış Sivas Kalkış Kayseri Kalkış Irmak Kalkış Ankara Varış
09.10 12.45 18.51 23.34  03.07 08.55 10.25

 

 

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ