Ege Ekspresi

Hareket Saatleri ve Güzergahları.

Ege Ekspresi Özellikleri
Ege Ekspresi İzmir (Basmane)-Kütahya  Tren Garı arasında her gün işlemekte olan TCDD Taşımacılık trenidir. Tren pulman vagon sistemine sahiptir. İzmir Basmane’den Kütahya'ya yolculuğunu tren ile hem ekonomik fiyatlar dâhilinde hem de konforlu bir şekilde yapmak isteyen yolcular için teknolojik ve entegre sistemler geliştirilmiştir. Pulman koltuklar ile sefer yapmakta olan trende yolcular dilediği koltuğu tercih edebilirler. Yolcuların konforunun ve güvenliğinin düşünüldüğü bu koltuklar geriye yatırılabilen, ergonomik tasarımlı ve aralıkları geniş koltuklardır. Koltukların arasında masalar olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar yer almaktadır. Pulman koltukların üzerinde bagaj alanları yer almaktadır. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer vardır. Vagonun iki tarafında da tuvalet bulunmaktadır.

Güzelliği ile dillere destan iki şehrimizi birbirine bağlayan Ege Ekspresi özellikle yaz aylarında çoğu tatilcinin ve turistin tercih ettiği ulaşım aracı olmuştur. Sakin, huzurlu, ekonomik, hızlı ve konforlu olan bu ulaşım aracını tercih eden yolcular memnuniyetlerini TCDD Taşımacılığa bildirmektedir. Her yıl binlerce turist ağırlamakta olan İzmir, özellikle buradan ülkemizin diğer güzelliklerini görmek isteyen turistler için en önemli demir hatlarına sahiptir. En kısa süre içerisinde en kaliteli malzemelerin kullanılarak yeni hatların yapılabildiği çalışma prensibimiz ile hem vatandaşlarımıza hem de turistlere sonsuz hizmet kalitesi verilmektedir. Basmane- Kütahya seferi ortalama 9 buçuk saat sürmektedir. Bu kısa süre sonunda seyahatçiler tarih kokan ve kültürü ile büyüleyen Balıkesir’e varmaktadır.

Ege Ekspresi Güzergahı

Ege Ekspresi İzmir(Basmane)-Kütahya arasında her gün sefer yapmaktadır. Ege Ekspresi tercih edecek kişiler tarafından en fazla merak edilen konulardan biri de tren güzergâhı olmaktadır. Tren seferi boyunca pek çok istasyondan geçmekte olup, her istasyondan kolay bir şekilde bilet alınabilmektedir.

Ege Ekspresi güzergâhı şu şekilde işler; Basmane’den Manisa’ya, Manisa’dan Akhisar’a, Akhisar’dan Soma’ya, Soma’dan Balıkesir ve Kütahya'ya ulaşmaktadır. Dönüş güzergahı da aynı rota ile işletilmektedir.

Tren bir seferini yaklaşık 9 buçuk saatte tamamlamaktadır. Tren en önemli şehirlerimizi birbirine bağladığı gibi güzelliği ve tarihi ile de bilinen Manisa’dan geçmektedir. Şehrin hem tarihte hem de günümüzde sahip olduğu prestij oldukça gelişmiştir. Şehir içinde yer alan pek çok kültürel yer ve doğal güzellikler özellikle buraya gelen turistlerin çok ilgisini çekmektedir. Ege Ekspresi yalnızca şehirleri değil aynı zamanda kültürleri de birbirinde bağlamaktadır.

 

Ege Ekspresi Hareket Saatleri

Kütahya Kalkış  Balıkesir Kalkış Soma Kalkış Akhisar Kalkış Manisa Kalkış Basmane Varış
09.40 14.40 16.05 16.52 17.43 19.11
Basmane Kalkış Manisa Kalkış Akhisar Kalkış Soma Kalkış Balıkesir Kalkış Kütahya Varış
06.40 08.14 09.02 09.42 10.03 15.59
 
  • Tcdd Taşımacılık
  • Ulaştırma Bakanlığı
  • MARMARAY
  • INTERRAIL