17 Eylül Ekspresi

Hareket Saatleri ve Güzergahları.

17 Eylül Ekspresi Özellikleri
17 Eylül Ekspresi İzmir(Basmane)-Balıkesir(Basmane)-İzmir(Basmane) arasında her gün işleyen TCDD Taşımacılık trenlerinden biridir. Tren pulman vagonlardan oluşmaktadır.

Pulman vagonlarda yolcuların konforunun öne çıkarıldığı koltuklar, geriye yatırılabilen, ergonomik tasarımlı ve diz aralıkları geniş koltuklardır. Bazı koltukların arasında masalar olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar bulunmaktadır. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Vagonun iki tarafında da tuvalet yer almaktadır.
 

17 Eylül Ekspresi Güzergah
17 Eylül Ekspresi her gün İzmir(Basmane)-Balıkesir(Bandırma)-İzmir(Basmane) arası sefer düzenlemektedir. Bu tren ile İzmir- Bandırma veya Bandırma- İzmir seyahati yapmak isteyen kişiler tren güzergâhı hakkında da detaylı bilgi almak istemektedir. Trenin istasyonlara göre güzergâhı şu şekildedir, İzmir Basmane’den Manisa’ya, Manisa’dan Soma’ya, Soma’dan Balıkesir’e, Balıkesir’den Bandırma’ya şeklindedir. Bandırma’dan İzmir’e seyahat edecekler için ise güzergâh, Bandırma’dan Balıkesir’e, Balıkesir’den Soma’ya, Soma’dan Manisa’ya, Manisa’dan İzmir Basmane’ye şeklinde yol izler. Tüm seyahat boyunca yolcular Balıkesir’in, Soma’nın, Bandırma’nın, Manisa’nın ve İzmir’in doğal güzelliklerini ve manzarasını izleyerek seyahat etmektedir. Hem ekonomik yönden hem de doğa severlerin tercihi açısından 17 Eylül Ekspresi bu iki şehir arasında en fazla tercih edilen ulaşım aracı olmuştur.

17 Eylül Ekspresi Hareket Saatleri

 

Bandırma Kalkış Balıkesir Kalkış Soma Kalkış Akhisar Kalkış Manisa Kalkış Basmane Varış
16.00 17.51 19.12 19.48 20.42 22.09

 

Basmane Kalkış Manisa Kalkış Akhisar Kalkış Soma Kalkış Balıkesir Kalkış Bandırma Varış
13.55 15.13 15.55 16.30 17.48 19.26

 

HEMEN BİLET AL

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ