Bölgesel Trenler

Deprem nedeniyle iptal edilen veya çalışan trenlerimize dair bilgileri "Duyurular" sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem dolayısıyla, bölgede işleyen bazı trenlerin hareket saatleri ve güzergahında değişikliğe gidilmiştir. Aralıklarla güncellenen deprem bölgesi trenlerinin sefer saati ve güzergahları hakkında detaylı bilgi için TCDD Taşımacılık Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarını takip edebilirsiniz.

Ayrıca vatandaşlarımızın güncel sefer bilgileri için 4448233 numaralı çağrı merkezimiz, 05073218233 numaralı WhatsApp iletişim hattımız veya https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/sayfa/cozum-merkezi linkinden iletişime geçmesi gerekmektedir. 

TCDD Taşımacılığın bölgesel olarak hizmet verdiği tren seferlerinin genel ismi bölgesel tren olarak adlandırılmaktadır. Ana hat trenlerine göre bir takım farklılıklar gösteren ve bölgesel olarak sefer yapan bu trenlerin özellikleri ile birlikte isimlerinin ve güzergahları nelerdir?

Bölgesel Tren Biletleri

Bölgesel trenleri ana hat trenlerinden ayıran bir takım özellikler bulunur. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılmaktadır. Bilet satış işlemi için, gişelerden seferin çıkış istasyonu seçildikten sonra, hareket saatinden 5 dakika öncesine kadar, bilet satın alınmalıdır. Seyahat gününde bölgesel tren biletinizi hemen alabilir ve konforlu seyahat etmeye başlayabilirsiniz.

Bölgesel Tren Özellikleri

Bölgesel trenler kısa mesafeli yol kat ettiklerinden dolayı pulman koltuklara sahip olan trenlerdir. Rahat, konforlu ve güvenli olan bu koltuklarda seyahat etmek sizler için de oldukça eğlenceli olacaktır. Koltuklar insan ergonomisi düşünülerek tasarlandığı için yolculuk boyunca sizi rahat ettirecektir. En kısa sürede, en güvenilir olacak şekilde siz gideceğiniz yere götüren bölgesel trenler her gün sefer düzenlemektedir. Bölgesel treni kullanarak sınavlarınıza, tatilinize, iş toplantınıza zamanında yetişebilir, konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Bölgesel Trenler

TCDD Taşımacılık bölgesel trenlerini 7 bölgeye ayırmıştır. Her bölgenin içerisinde farklı sayıda bölgesel tren seferi ismi bulunur. Bölge bölge hangi seferlerin yer aldığı aşağıda sizlere başlıklar halinde sunulmuştur;

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ