6 Eylül Ekspresi

6 Eylül Ekspresi Özellikleri

6 Eylül Ekspresi her gün düzenli olarak İzmir(Basmane)-Balıkesir/ Bandırma-Basmane arasında işleyen TCDD Taşımacılık trenidir. Tren doğal güzellikleri ile dillere destan şehrimiz olan İzmir’i, sanayinin ve ticaretin gelişmiş olduğu Balıkesir(Bandırma)’ya bağlar. İki şehirde de turizm sektörü gelişmiş olup Bandırma yazın yazlıkçılar tarafından en fazla tercih edilen şehirlerden biri olmuştur. İki şehir arasında konforlu, güvenli ve ekonomik fiyatlar dâhilinde seyahat yapmak isteyenlerin ilk tercihlere arasında yer alan 6 Eylül Ekspresi 2+1 pulman vagonları ile yolculara hizmet vermektedir. 4 vagonda yer alan trenin pulman koltukları yolcuların her türlü ihtiyaçlı ayrıntılı olarak düşünülerek tasarlanmıştır. Yolcuların konforunun ve güvenliğinin düşünüldüğü bu koltuklar geriye yatırılabilen, ergonomik tasarımlı ve aralıkları geniş koltuklardır. Koltukların arasında masalar olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar yer alıyor. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Vagonun iki tarafında da tuvalet yer almaktadır.

6 Eylül Ekspresi Güzergahı

6 Eylül Ekspresi iki önemli şehrimizi birbirine bağlarken aynı zamanda güzelliği ile büyüleyen diğer şehirlerimizden de geçmekte ve güzergâh boyunca yolculara görsel şölen sunmaktadır. İzmir Basmane ile Balıkesir Bandırma’yı birbirine bağlayan 6 Eylül Ekspresinin güzergâh bilgileri şu şekildedir; İzmir Basmane’den Manisa’ya, Manisa’dan Soma’ya, Soma’dan Balıkesir’den, Balıkesir’den Bandırma’ya. Dönüş yolunda ise 17 Eylül Ekspresi ile Bandırma’dan Balıkesir’e, Balıkesir’den Soma’ya, Soma’dan Manisa’ya, Manisa’dan Basmane’ye bir yol izler.

Tüm güzergâh boyunca tren hem İzmir’in hem Manisa’nın hem de Balıkesir’in doğal güzelliklerini yakından görme şansını sizlere sunar. Tren seferini ortalama olarak 7 saat içerisinde tamamlamaktadır. Ekonomik ve kısa zamanlı olan bu hizmet özellikle İzmir’den Bandırma’ya, Bandırma’dan da İzmir’e gidecekler için ilk tercih edilen ulaşım yöntemi olmuştur.

Lütfen seyahat edeceğiniz tarihi seçerek yolculuk tarihinizi belirleyiniz.
  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ