17 Eylül Ekspresi

17 Eylül Ekspresi Özellikleri
17 Eylül Ekspresi Balıkesir(Bandırma)-İzmir(Basmane) arasında her gün işleyen TCDD Taşımacılık trenlerinden biridir. Tren pulman vagonlardan oluşmaktadır.

Pulman vagonlarda yolcuların konforunun öne çıkarıldığı koltuklar, geriye yatırılabilen, ergonomik tasarımlı ve diz aralıkları geniş koltuklardır. Bazı koltukların arasında masalar olduğu gibi aynı zamanda koltuk aralarında da katlanabilir masalar bulunmaktadır. Pulman koltukların üzerinde bagaj konulacak alanlara yolcular eşyalarını yerleştirebiliyorlar. Trende yer alan bazı koltukların yan kısımlarında elektrik prizi yer almaktadır. Vagonun iki tarafında da tuvalet yer almaktadır.

17 Eylül Ekspresi Güzergah
17 Eylül Ekspresi her gün Balıkesir(Bandırma)-İzmir(Basmane) arası sefer düzenlemektedir. Bu tren ile Bandırma- İzmir seyahati yapmak isteyen kişiler için tren güzergâhı şu şekildedir: Bandırma’dan Balıkesir’e, Balıkesir’den Soma’ya, Soma’dan Manisa’ya, Manisa’dan İzmir Basmane’ye şeklinde yol izler. Dönüş güzergahı ise 6 Eylül Ekspresi ile yapılmaktadır. Tüm seyahat boyunca yolcular Balıkesir’in, Soma’nın, Bandırma’nın, Manisa’nın ve İzmir’in doğal güzelliklerini ve manzarasını izleyerek seyahat etmektedir. Hem ekonomik yönden hem de doğa severlerin tercihi açısından 17 Eylül Ekspresi bu iki şehir arasında en fazla tercih edilen ulaşım aracı olmuştur.

Lütfen seyahat edeceğiniz tarihi seçerek yolculuk tarihinizi belirleyiniz.
  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ