Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

 

VERİ SORUMLUSU OLARAK GİZLİLİK POLİTİKASI

TANITIM ve VERİ SORUMLUSUNA İLİŞKİN BİLGİLER

 

BU POLİTİKANIN KAPSAMI NEDİR?

 

POLİTİKA & PROSEDÜRLER

 

VERİ SORUMLUSU OLARAK HANGİ VERİLERİNİZİ NASIL TOPLUYOR VE NE AMAÇLA İŞLİYORUZ

Toplanan Kişisel Verileriniz, Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kimlik(isim, soy isim, doğum tarihi gibi), iletişim (adres, e-posta adresi, telefon, IP, konum gibi), bilet ayrıntıları, finans, HES KODU kişisel verileriniz E- BİLET uygulamasında üye olma sayfasında ve bilet alım sayfasından kaydedilerek, depolanarak ve güncellenerek, aramızdaki hizmet ve sözleşme ilişkisi çerçevesinde ve süresince, meşru menfaat ve açık rıza işleme şartına dayanılarak işlenecektir.

Kişisel Verilerinizin İşlenme Amacı

Bizimle paylaştığınız kişisel verileriniz; e-bilet uygulaması hizmetlerimizden faydalanabilmeniz amacıyla sizlerle sözleşmeler kurabilmek, sunduğumuz hizmetlerin gerekliliklerini en iyi şekilde ve aramızdaki sözleşmelere uygun olarak yerine getirebilmek, bu sözleşmelerden doğan haklarınızın tarafınızca kullanılmasını sağlayabilmek, ürün ve hizmetlerimizi, ihtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirebilmek ve bu gelişmelerden sizleri haberdar edebilmek, ayrıca sizleri daha geniş kapsamlı hizmet sağlayıcıları ile yasal çerçeveler içerisinde buluşturabilmek ve kanundan doğan zorunlulukların (kişisel verilerin talep halinde adli ve idari makamlarla paylaşılması) yerine getirilebilmesi amacıyla, sözleşme ve hizmet süresince, amacına uygun ve ölçülü bir şekilde işlenecek ve güncellenecektir.

Sizin hakkınızda engellilik, ırk, etnik köken, cezai suçlar, siyasi görüşler, sendika üyeliği, din ve biyometrik gibi özel kategorilerdeki kişisel verilerinizi işlenmemekte ve kullanmamaktayız. Hizmetimizi geliştirmek için Anonim Verileri kullanabiliriz. Bu bilgilerinizin, herhangi bir hizmet aracılığıyla kamuya açıklanmayacağını beyan ederiz.

İLGİLİ KİŞİ HAKLARINIZ:

Verilerinizin bizim tarafımızdan işlenmesi onlar üzerindeki kontrolünüzü kaybettiğiniz anlamına gelmez. Birlikte verilerinizi işleyen veri sorumlusu TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’ye karşı hangi haklarınız olduğuna bakalım:

Dilediğiniz zaman veri sorumlusu TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’ye başvurarak kişisel verilerinize ilişkin aşağıda belirtilen hakları kullanabilirsiniz;

Bu yapacağınız başvurularda veri işleyen olarak bizler veri sorumlusu TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’ye karşı yapacağınız başvurularda, veri sorumlusu tarafından bizlere yapılacak yazılı bir bildirim halinde gerekli yardımı yapmayı taahhüt ederiz.

Bu amaçlarla yaptığınız başvurunun ek bir maliyet gerektirmesi durumunda, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından çıkarılan Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ ile belirlenen ücreti ödemeniz söz konusu olacaktır. Başvurunuza yazılı cevap verilmesi halinde ilk 10 (on) sayfaya kadar ücret alınmayacak, 10 (on) sayfanın üzerindeki her sayfa için 1 TL işlem ücreti alınacaktır. Başvurunuza verilecek cevabın CD, flash bellek gibi bir kayıt ortamında verilmesi halinde ise, kayıt ortamının maliyeti kadar ücret tarafınıza yansıtılacaktır.

Başvurunuzda yer alan talepleriniz, talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde sonuçlandırılacaktır.

Kanun kapsamındaki haklarınızdan yararlanmak için başvurularınızı, Türkçe olmak kaydıyla yazılı olarak TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’ye iletebilir, detaylı bilgi almak için Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Başvurularınızı;

  1. yolcudairesi@tcddtasimacilik.gov.tr adresinde bulunan formu doldurduktan sonra ıslak imzalı bir nüshasının bizzat elden veya noter aracılığı ile TCDD 2. Bölge Behiçbey Tesisleri DATEM Binaları A Blok Anadolu Bulvarı Behiçbey - Yenimahalle/ANKARA adresine iletilmesi,

Şeklinde yapabilirsiniz.

 

VERİ AKTARIMI

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.  kişisel verilerinizi faaliyetlerimizi yürütmek üzere hizmet aldığımız ve/veya verdiğimiz, sözleşmesel ilişki içerisinde bulunduğumuz, iş birliği yaptığımız, yurt içi ve yurt dışındaki 3. şahıslar ile kurum ve kuruluşlara ve talep halinde adli ve idari makamlara, gerekli teknik ve idari önlemler alınması koşulu ile aktarılabilecektir.

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. kişisel verilerinizi KVKK yükümlülüklerini yerine getirmek amacı ile kendi çalışanları ile paylaşabilmektedir.

TASARIM AŞAMASINDA GİZLİLİK (PRİVACY BY DESİGN)

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş tüm proje ve uygulamalarında “privacy by design and default” yaklaşımını benimsediğini taahhüt eder.

YURTDIŞINA VERİ AKTARIMI

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş hiçbir kişisel veriyi yurt dışına aktarmamayı taahhüt eder.

İletişim

Sizlere talepleriniz doğrultusunda hizmet sunabilmek amacıyla, sadece gerekli olan kişisel verilerinizin, işbu gizlilik ve kişisel verilerin işlenmesi politikası uyarınca işlenmesini, kabul edip etmemek hususunda tamamen özgürsünüz. Uygulamayı kullanmaya devam ettiğiniz takdirde, kabul etmiş olduğunuz tarafımızca varsayılacaktır. Şayet kabul etmiyorsanız, lütfen uygulamayı tüm cihazlarınızdan kaldırınız. Ayrıntılı bilgi için bizimle yolcudairesi@tcddtasimacilik.gov.tr e-mail adresi üzerinden iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz.

 

 

 

 

 

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ