YÜKSEK HIZLI TRENLERE YOLCULARDAN TAM NOT

Ankara- Eskişehir- İstanbul, Ankara- Konya, İstanbul- Eskişehir- Konya güzergahlarında hergün 20 bin yolcuya hizmet veren yüksek hızlı trenler, yolculardan tam not alıyor.
17/08/2017 06:19

YÜKSEK HIZLI TRENLERE YOLCULARDAN TAM NOT

Ankara- Eskişehir- İstanbul, Ankara- Konya, İstanbul- Eskişehir- Konya güzergahlarında hergün 20 bin yolcuya hizmet veren yüksek hızlı trenler,  yolculardan tam not alıyor.

TCDD Taşımacılık AŞ, geçtiğimiz günlerde yüksek hızlı trenlerde yolcuların YHT’ler hakkında görüş, talep ve önerilerini öğrenmek amacıyla yüz yüze görüşmeler yaptı.  

 

İşadamları ve Esnaf Günü Birlik Seyahat Ediyor

Her yaş, her meslek gurubundan yolculara,  “Yüksek hızlı tren sizin için ne ifade ediyor? “ diye soruldu. Yüksek hızlı trenlerin güvenli, konforlu ve hızlı bir seyahat fırsatı sunması, tüm yolcuların ortak görüşü olarak öne çıkarken, özellikle işadamları ve esnaflar, şehirlerarası işlerini konaklama ihtiyacı duymadan yönetebilmenin memnuniyetini dile getirdi.

Çocuklu anneler ise çocuklarının yüksek hızlı trenlerin konforlu ve ferah ortamında sıkılmadan seyahat etmesinden oldukça memnun.

 

Gençler, Ailelerinden Ayrılmadan Üniversite Okuyor

Gençler ise yüksek hızlı treni en sık kullanan kesimlerden birisi. Üniversite kentlerinin en önemlilerinden olan Ankara, Eskişehir ve Konya’da üniversite kazanan öğrenciler, ailelerinden ayrılmadan farklı kentlerde okuma fırsatı bulduğunu söylüyor. Yurt, apart ya da ev kiralamaya gerek kalmadığını belirten öğrenciler, ekonomik seyahat imkanı veren  “Tren Kart” seçeneğinden, YHT saatlerinin uygunluğundan ve seyahat süresinde gecikme olmamasından oldukça memnunlar.

 

YHT Eğlence Sistemi ile Yolculuk Keyfe Dönüşüyor

Yüksek hızlı trenlerin, hızlı, konforlu ve güvenli özelliklerine eğlenceli olmasının da eklenmesi ile yolcular, seyahatin keyfe dönüştüğünü ifade ediyor.  Mobil eğlence sistemin yer alması, yolcuların interneti kesintisiz kullanmaları, çocuklar için sanal oyunlar gibi hizmetler,  seyahatin keyfini arttıran etkenler arasında görülüyor. Yolcular kendi bilgisayar ya da mobil cihazları ile “YHT Eğlence Sistemi”ne girerek,  gişe rekortmeni filmleri ve pek çok farklı türde yerli yabancı film, belgesel, spor içeriklerini izleyebiliyor,  çok değişik türlerde dünyadan ve ülkemizden popüler sanatçıların albümlerini dinleyebiliyor.

 

Türkiye Nüfusunun Yüzde 40’ının Yaşadığı Kentlerde YHT Sevinci

Yüksek hızlı trenlerin şehirlerin ekonomik, sosyal ve kültürel yaşamını değiştirdiğini ve iç turizmi canlandırdığını belirten yolcular,  YHT+ DMU, YHT+ otobüs bağlantılı kombine taşımacılık ile birçok kente çok hızlı, kolay ve rahat ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.  Ankara- Kütahya- Tavşanlı, Ankara- Eskişehir- İzmir, İstanbul- Eskişehir-Denizli, Ankara-Konya-Karaman, İstanbul-Konya-Karaman, Ankara- Eskişehir-Bursa, Ankara-Antalya-Alanya- Isparta akslarında kombine taşımacılığı tercih ettiğini belirten yolcular, yüksek hızlı  ve hızlı demiryolu hatlarının genişlemesinden de oldukça memnun.

Bugüne kadar yaklaşık 34 milyon yolcuya hizmet veren YHT’ler, 21. Yüzyıl Türkiye’sinin yeni yüzünü inşa ederken, mutlu insanlar, mutlu şehirler de  inşa ediyor. Çünkü, hızlı, konforlu, rahat ulaşılan her şehir ile gönüller de birleşiyor.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ