BİRDAL VE KURT LOJİSTİK SAHA VE TRENLERDE İNCELEME YAPTI

UDH Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Ege bölgesinde lojistik saha ve trenlerde incelemelerde bulundu.
04/08/2017 07:11

BİRDAL VE KURT LOJİSTİK SAHA VE TRENLERDE  İNCELEME YAPTI

UDH Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Ege bölgesinde lojistik saha ve trenlerde incelemelerde bulundu.

Birdal ve Kurt, Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOS) Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek’i de ziyaret ederek, lojistik sektöründeki gelişmeler kapsamında MOS’un durumunu değerlendirdi. 

MOS Lojistik sahasını da gezen Birdal ve Kurt,  blok yük treni ile Biçerova Gar’a giderek,  Biçerova ve Çakmaklı lojistik sahalarını da gezdi. 

Birdal, Bakanlık olarak Ulaştırma Master Planı ve Lojistik Master Planının hazırlandığına dikkat çekerek, kalkınmanın ana unsurunun sağlıklı ve dengeli bir ulaşım altyapısı olduğunu, bu kapsamda birbirine entegre ulaşım sisteminin ve lojistiğin önem kazandığını belirtti. 

Kurt da, demiryolu sektörünün serbestleştirilmesi ile yeni bir dönemin başladığına vurgu yaparak şöyle dedi:” TCDD Taşımacılık AŞ olarak yeni dönemin ruhuna, mantığına uygun olarak faaliyetlerimizi değerlendiriyor ve stratejiler belirliyoruz. Lojistik sektörü ekonominin temel taşlarından biridir. Ticaret ve endüstri firmalarının başarısı güvenilir, emniyetli, ekonomik ve zamanında yapılan lojistik operasyonlarına doğrudan bağlıdır. 2023 yılında dünyanın sayılı ekonomilerinden biri olacak Türkiye’ de lojistik kapasitesinin yüksek miktarda artacağı ortadadır. Şirketimiz, 25 milyon kilometrekarelik bir hinterlantda  taşımacılık hedeflemekte, dünya markası olma yolunda kararlılıkla yürümektedir.”

Kurt, “ İncelemelerimize Lojistik  Daire Başkanımız Mehmet Altınsoy ile birlikte Marmara bölgesinden başladık. Müsteşar Yardımcımız  Orhan Birdal ile birlikte Ege bölgesindeki lojistik saha ve trenlerimizi ziyaret ettik.  Bundan sonra her işyerimizi ziyaret edeceğiz, bugünü dünden daha güzel bir hale getirmek için çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız.” diye konuştu.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ