Engellilere Yönelik Tutumlar ve Engelliler ile İletişim Projesi Eğitimleri Devam Ediyor

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü ile Türkiye Sakatlar Konfederasyonu işbirliği ve Yolcu Dairesi Başkanlığımızın koordinasyonunda yürütülen “Engellilere Yönelik Tutumlar ve Engelliler ile İletişim” projesi kapsamında, bilet satışı ve danışmanlık hizmetinden sorumlu gişe görevlisi unvanlı personelimize yönelik eğitim, 27 Şubat Pazartesi günü ATG eğitim salonunda verildi.
27/02/2023 11:00

Engellilere Yönelik Tutumlar ve Engelliler ile İletişim Projesi Eğitimleri Devam Ediyor

Eğitim çerçevesinde, yolcularla bire bir iletişimde bulunan ve Kurumun görünen yüzü olarak hizmet veren gişe ve bilet kontrol görevlilerine, özellikle işitme engelliler olmak üzere tüm engelli bireyler için hizmetlerin kalitesinin yükseltilmesi hedefleniyor.

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü, demiryolu ve kent içi raylı sistemler ile yolcu taşımacılığı hizmetini insan odaklı ve eşit hizmet anlayışıyla şekillendirip bütün vatandaşlar için erişilebilir hizmet verilmesi, engelli bireyler için ulaşım hizmetin kalitesinin artırılması amacıyla yürüttüğü eğitim programlarına, Eskişehir ve İstanbul’un ardından Ankara’daki personel için de devam ediyor.

Bu kapsamda Genel Müdür Ufuk Yalçın ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi ile birlikte Ankara’daki eğitim salonunu ziyaret ederek personelle görüştü.

Ulaştırmada En Çok Demir Yolu İle Mutluyuz

Yakın tarihte yaşadığımız deprem felaketi sebebiyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bütün bireyler dünyaya aynı haklar ile geliyor. Biz engelliler olarak tüm herkesin sahip olduğu aynı hakları istiyoruz. Bu eğitim, engellilere yardım ederken hem kuralları uygulamak hem de bu yardımı hissettirmeden yapmayı öğrenmek adına çok yararlı olacak.  Bu eğitimlere destek olan Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Ufuk Yalçın’a teşekkür ediyorum. Ulaştırma camiası içerisinde demiryolu ile yaptığımız yolculuklarda çok büyük keyif alıyoruz. Demiryollarımız, çalışanları, hizmet kalitesi ve alınan tedbirler ile daha ulaşılır hale geldi.”

Demiryollarımız Tüm Vatandaşların Erişilebilir Olanaklara Sahip Olması İçin Çalışıyor

Ülkemizi derin yasa boğan deprem felaketinin 21. gününde birlik ve beraberlik ile yaralarımızı sarmak için gece gündüz tüm demiryolcularla deprem bölgesine yönelik çalışmaları sürdürdüklerini belirten Genel Müdürümüz Ufuk Yalçın, deprem sebebiyle ebedi hayata intikal eden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Bir daha böyle acılar yaşanmaması temennisinde bulundu.

Genel Müdürümüz Ufuk Yalçın sözlerine şöyle devam etti: “Farklı ihtiyaçlara sahip tüm vatandaşların, seyahatlerinin planlanmasından bilet alımına, gar ve istasyonlara ulaşımından, araçlara binip, rahat ve konforlu seyahat etmelerine ve seyahat sonunda evlerine rahatça dönmelerine yönelik ‘Turuncu Masa Hizmeti yürütüyoruz. Bunun yanı sıra kaliteyi yükseltmek adına çalışanlarımızın eğitimleri devam ediyor.”

Hepimizin farklı özelliklerde yaratıldığını ve özel gereksinimli vatandaşlar için sunulan hizmetlerin kalitesinin en üst seviyeye çıkarılarak, beklentilerin karşılanmasının önemine vurgu yapan Genel Müdürümüz Yalçın : “Engellilere yönelik hizmetlerimizin onların yüzlerinde tebessüm ettirmesi bizim için ayrı bir mutluluk.  Bizim hizmet seviyemiz belli bir seviyede. Zaten bunu o seviyede tutmamız ve daha ileri taşımamız ancak bu eğitimler sayesinde olacaktır. Bu eğitimlerimize devam edeceğiz. İstanbul, Eskişehir’den sonra Ankara’da tamamlıyoruz. Bu eğitimlerle ilgili çalışmaları yürüten değerli ekibime teşekkür ediyorum. Eğitimimizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 


 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ