Deprem Bölgesine Gidecek Gönüllüler İçin Ek YHT Seferleri Yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından deprem bölgesine gidecek gönüllüler için ek YHT sefere konuldu.
09/02/2023 08:00

Deprem Bölgesine Gidecek Gönüllüler İçin Ek YHT  Seferleri Yapılacak

Bu kapsamda İstanbul’dan deprem bölgesine gidecek olan 1.500 gönüllünün seyahatlerini sağlamak için Söğütlüçeşme ile Konya arasında 3 adet YHT işletilecek.

Deprem bölgesine gidecek gönüllüleri taşıyacak YHT’ler, İstanbul Söğütlüçeşme’den saat 01.00 ve 14.00’da hareket edecek. Gönüllüler Konya’ da aynı saatte hazır bulundurulacak trenlere aktarma yapılarak İskenderun’a devam edecek.

Hayati Önem Taşıyan Ulaşım Bölgesel ve Anahat Trenlerimizle Sağlanıyor

Diğer taraftan, depremin ilk gününden itibaren gönüllüleri ve depremzedelerin ulaşımına trenlerle destek olunurken bu kapsamda İskenderun-Mersin-Adana-Osmaniye arasında bölgesel trenlerle 1300’ ü aşkın depremden etkilenen vatandaşımızın ulaşımları sağlandı.

Ayrıca, Malatya- Ankara arasında Sivas aktarmalı olarak toplam 9 trenle 1510 depremzede vatandaş Kırıkkale ve Ankara’ ya ulaştırıldı.

Bunların yanı sıra Adana, Mersin, Osmaniye, İskenderun, Diyarbakır, Elazığ, Malatya’ da TCDD tarafından bekleme salonları, misafirhane, sosyal tesisler ve vagonlar ısıtılarak depremden etkilenen vatandaşların kullanımına açıldı.

Bu sayede ilk gün 4.800, ikinci gün ise 5.940 vatandaşımızın geceyi sıcak ve güvenli bir ortamda geçirebileceği kapasite sağlandı.

Marmaray, Depremzedeler İçin 12 Şubat saat 24’e Kadar 24 Saat Aralıksız Hizmet Verecek

Ayrıca Marmaray banliyö hattı ile Kağıthane-İstanbul Havalimanı metro hattı, deprem bölgesinden gelen vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak için 12 Şubat Pazar günü 24:00’a kadar 24 saat aralıksız hizmet verecek.

 

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ