Yardım Malzemeleri Taşıyan Trenler Depremzedelere Ulaştırılmak Üzere Yola Çıktı

Deprem felaketinin yaşandığı bölgelere yardım malzemeleri ile iş makinalarını ulaştırmak üzere Kocaeli ve Afyonkarahisar'dan “ Umut Trenleri” uğurlandı.
07/02/2023 12:00

Yardım Malzemeleri Taşıyan Trenler Depremzedelere Ulaştırılmak Üzere Yola Çıktı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü; Kocaeli ve Afyonkarahisar'dan dağıtımı yapılmak üzere yardım malzemesi, iş makinaları, jeneratör, barınma vagonları taşıyan trenleri depremlerden etkilenen illere gönderdi.

Kocaeli Köseköy Tren Garı'ndan 18 konteyner yaşam ünitesi, 4 yolcu vagonu, 4 çok amaçlı barınma vagonu, 1 vagon jeneratör, 1 ekskavatör, 1 iş makinesi yüklü toplam 20 vagonlu tren deprem bölgesine ulaştırılmak üzere Adana’ya doğru yola çıktı.

Afyonkarahisar Ali Çetinkaya Garı’ndan da 12 barınma vagonu, 4 iş makinesi, 3 çeşitli yardım malzemesi olmak üzere toplam 19 vagon yüküyle kalkan trendeki vagonlara Akşehir ve Konya'dan iş makinası ve çeşitli yardım malzemesi ilave edilecek.

Depremden Etkilenen Vatandaşlarımız İçin Gar ve Vagonlarımız Barınma ve Isınma İhtiyacı İçin Destek Oluyor

Ayrıca Adana, Mersin,  Osmaniye, İskenderun,  Diyarbakır, Elazığ ve Malatya garlarındaki bekleme salonları ve vagonları, bölgedeki vatandaşların barınma ve ısınma ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla 7/24 hizmete açıldı.

Temin edilen vagonlarla 3 bin 400 vatandaşın konaklama imkanı sağlandı.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü, Ankara Bölge Müdürlüğü ile TCDD Genel Müdürlüğü, TCDD 2. Bölge Müdürülüğü çalışanları tarafından da deprem felaketinden zarar gören vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamak üzere yardım kampanyası düzenlendi.

Her vatandaş,  gar ve istasyonlarda barınan depremzedelere destekte bulunabilir. 

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ