24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
24/11/2022 05:00

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Eğitim, ülkelerin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması ve kalkınması, toplumsal kültürün oluşması ve değerlerin muhafaza edilmesi için gereken en önemli unsurdur.

İlk emri “oku” olan bir dinin mensupları olarak, tarihimizde eğitimin ne kadar önemli olduğu vurgusunu her zaman görmekteyiz.

Bu değerler doğrultusunda eğitim öğretim hayatımızın öncü neferleri olan öğretmenlerimizin, yaşamlarımızdaki önemini ve üzerimizdeki emeklerini de asla yadsıyamayız.

Çocukluğumuzdan itibaren yaşamlarımızda iz bırakan, bizi hayata hazırlayan eğitim ordumuzun aydınlık meşalesi öğretmenlerimiz, geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimizi yetiştirirken aynı zamanda ülkemizin geleceğini de inşa etmektedir.

Bu vesile ile TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü olarak, emeklerini asla ödeyemeyeceğimiz saygı değer öğretmenlerimize, 24 Kasım Öğretmenler Günü ve haftası münasebetiyle 24-30 Kasım tarihleri arasında yüksek hızlı ve ana hat trenlerinde tam bilet ücreti üzerinden yüzde 50 indirim uyguluyoruz.

Ayrıca, eğitim ve öğretim ortamına her an ulaşabilir olmanın konforunu yaşadığımız günümüz dünyasında, sadece sınıflara ve belli yaş aralığına bağlı kalmadan, öğretmenlerimizin bu çabasına, “hayat boyu eğitim” anlayışını benimseyerek destek olmayı milletimiz için bir ödev olarak görüyoruz.

Demir yollarımızı ve Genel Müdürlüğümüzü her zaman ileriye taşıyacak olan mesai arkadaşlarımızın mesleki ve kişisel gelişimleri için yeri geldiği zaman eğitim merkezlerimizde, yeri geldiği zaman bir lokomotifin içinde ya da rayların üzerinde emek vererek “hayat boyu eğitim”e destek veren demir yolcu öğretmenlerimize de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.

TCDD Taşımacılık ailesi adına, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vefat eden ve şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

 

                                                                                Ufuk Yalçın

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ