TCDD TAŞIMACILIK “ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ”NDE BİNLERCE VATANDAŞIMIZI TAŞIDI

TCDD Taşımacılık AŞ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle vatandaşların rahat bir ulaşım imkanına kavuşması için aldığı tedbirlerle, Ankara banliyö trenleri ve Marmaray’da binlerce vatandaşa hizmet verdi.
17/07/2017 16:07

TCDD TAŞIMACILIK “ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ”NDE BİNLERCE VATANDAŞIMIZI TAŞIDI

TCDD Taşımacılık AŞ, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle vatandaşların rahat bir ulaşım imkanına kavuşması için aldığı tedbirlerle, Ankara banliyö trenleri ve Marmaray’da binlerce vatandaşa hizmet verdi.

15 Temmuz 2017 Cumartesi günü Sincan ile Ankara Tren Garı ( ATG)  arasında işletilen banliyö trenleri ile vatandaşımız güvenli, hızlı ulaşım imkanına sahip oldu.  

İstanbul’da da vatandaşların ulaşım tercihi Marmaray oldu. Binlerce vatandaşımız 15-17 Temmuz tarihleri arasında 48 saat, gece gündüz ücretsiz hizmet veren Marmaray ile   “Demokrasi Nöbeti ve Milli Birlik “ için meydanlara koştu.

Marmaray’da 15- 17 Temmuz tarihleri arasında 151’i ek sefer olmak üzere toplam 703 seferle yaklaşık 500 bin vatandaşımıza ücretsiz olarak iki kıta arasında ulaşım kolaylığı sağlandı.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, TCDD Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uras ve diğer ilgililer, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde alınan tedbirleri yerinde görmek üzere Sincan’a gelerek, incelemelerde bulundu. Vatandaşlarla yakından ilgilenen Genel Müdür Kurt   “15 Temmuz nedeniyle Marmaray ve Ankara banliyösünde halkımızı en iyi şekilde hizmet vermek için tüm tedbirlerimizi aldık. Görüldüğü üzere çoluk çocuk, yaşlı genç her yaştan ve her meslekten vatandaşımız ellerinde bayraklarla demokrasi nöbetine koşuyor. 15 Temmuz başta olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Ruhları şadolsun. Ailelerine başsağlığı diliyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Allah onlardan razı olsun. Bizler de bu güzel yurdumuzu birlik ve beraberlik içerisinde ekonomide ve demiryolunda dünyanın on ülkesi arasına sokmak için canla başla çalışacağız. Onların hatıralarına her zaman sahip çıkacağız.” diye belirtti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ