RAİL CARGO, TCDD TAŞIMACILIK AŞ ‘Yİ ZİYARET ETTİ

Rail Cargo Avusturya AG Yönetim Kurulu Başkanı Eric Regter ve Rail Cargo Logistic Türkiye Genel Müdürü Murat Hürmen, TCDD Taşımacılık AŞ’yi 04 Temmuz 2017 tarihinde ziyaret etti.
04/07/2017 11:55

RAİL CARGO, TCDD TAŞIMACILIK AŞ ‘Yİ ZİYARET ETTİ

Rail Cargo Avusturya AG Yönetim Kurulu Başkanı Eric Regter ve Rail Cargo Logistic Türkiye Genel Müdürü Murat Hürmen, TCDD Taşımacılık AŞ’yi 04 Temmuz 2017 tarihinde ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, Rail Cargo Şirketi temsilcileri ve TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt iki şirket arasındaki işbirliği fırsatlarını değerlendirdiler.

Genel Müdür Veysi Kurt, demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesi süreci konusunda gelinen nokta hakkında bilgi verdi. Son 15 yılda yapılan yatırımlarla Türk Demiryolu sektörünün Altyapı, işletmecilik ve demiryolu sanayisi olarak dünya standartlarına ulaştığını söyleyen Kurt, Türkiye’nin Avrupa ile Ortadoğu ve Orta Asya arasındaki taşımalarda en ekonomik, en hızlı demiryolu koridorlarından birisine sahip olduğuna dikkat çekti.

Kurt;  “Rail Cargo temsilcilerinin ziyaretinden büyük onur ve mutluluk duyduk. Uluslararası ölçekli bu şirketlerle yapacağımız çok güzel ve verimli projeler olduğuna inanıyoruz.  Avrupa’ dan, Orta Asya’ya Çin’e tren çalıştırabiliriz. Avrupa ve Çin arasındaki yük taşıma potansiyelinden ülkemizin daha fazla pay alması gerekmektedir. Çünkü orta demiryolu koridorumuz diğer seçeneklere göre hem daha kısa hem daha güvenli ve hızlı bir taşımacılığa imkan vermektedir. İşbirliğimizin artması coğrafyamıza da mutluluk ve huzur getirecektir.” Dedi.

TCDD Taşımacılık ile Avrupa- Asya ülkeleri arasında büyük hacimli taşımalar gerçekleştirebiliriz.

Rail Cargo Avusturya Yönetim Kurulu Başkanı Regter de ulaşımın insanları birbirine bağladığına dikkat çekerek şunları söyledi:” TCDD Taşımacılık AŞ’ye öncelikle başarılar diliyoruz. Türkiye’nin son yıllarda demiryolu sektöründe yaptığı yatırımlardan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Özellikle, Kars- Bakü-Tiflis demiryolu projesinden büyük bir heyecan duyuyoruz. Demiryolu lojistiği sektöründe köklü ve uzman iki kuruluşun aynı şeyleri düşündüğüne ortak neleri başarabileceğine odaklandığına inanıyorum. İlk etapta işletilen trenlerin sayısını artırmak istiyoruz. Çin-Asya-Avrupa arası çok önemli bir bağlantı. Bu koridorda büyük hacimli taşımacılar gerçekleştirilecek. Bu koridorda demiryolu taşımasıyla ilgili sorunları ve darboğazları ivedilikle çözmeliyiz, bunu yapacak güce ve kararlılığa sahibiz.”

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ