Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan PEZÜK'ün Kurban Bayramı Mesajı
08/07/2022 06:00

Kurban Bayramımız Kutlu Olsun

Sevgili yolcularımız,

Kurban Bayramı,  yoksulların düşünüldüğü, birlik ve beraberliğin pekiştiği, toplumun her kesimini birbirine yakınlaştırarak milli ve manevi değerlerimizi en üst düzeyde yaşatan, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştiren bir bayramdır.

Milletimizi maneviyata yakınlaştıran, bayram ruhuyla kaynaştıran ve kucaklaştıran bu kutlu günü hep birlikte karşılamanın sevinç ve heyecanı içerisindeyiz.

Hazreti İbrahim’den başlayarak günümüze kadar gelen kurban geleneği, paylaşmanın güzelliğini yüreklerimizde hissetmek, akraba ve dost ziyaretleri gerçekleştirmek için en güzel vesilelerden birisidir.

Bizler TCDD Taşımacılık ailesi olarak ulaştırma sektöründe özellikle bayram günlerinde en çok tercih edilen ulaşım ağını işlettiğimiz; ayrıca YHT, Ana Hat ve Bölgesel Trenlerimizle yolcularımızı sevdiklerine kavuşturduğumuz için bambaşka bir bayram sevinci yaşıyoruz.

Bunun yanında da Milletimizin bayram sevincini aileleri ile doyasıya yaşaması, memleketlerine doğru çıktıkları yolculuklarda trenin konforundan ve ekonomikliğinden olabildiğince faydalanması için yüksek hızlı, anahat ve bölgesel trenlerimizin ek seferler ve vagon ilaveleriyle kapasitesini artırdık.

Ankara-Eskişehir, Ankara- İstanbul, Ankara-Konya, Ankara-Karaman, Konya-İstanbul, Karaman-İstanbul hatlarında hizmet veren YHT’lerle ilk defa tanışmak için bayramın çok güzel bir fırsat olduğunu da hatırlatmak isterim.

Ayrıca güzel ülkemizin dört bir köşesindeki trenlerimizle hem farklı hem rahat hem ekonomik bir yolculuk yapabilir, turizm amaçlı yolculukla unutulmaz bir bayram tatili yaşayabilirsiniz.

Ankara’da Başkentray, İstanbul’da Marmaray kent içinde trafikten uzak güzel bir yolculukla sizleri sevdiklerinize ulaştırıyor olacak.

TCDD Taşımacılık ailesi olarak bayramı bayram gibi geçirmeniz için diğer günlerde olduğu gibi 7 gün 24 saat çalışıyor olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin, demiryolcu mesai arkadaşlarımın ve İslam aleminin kurban bayramını tebrik ediyor, sağlıklı, mutlu, barış ve huzur içinde nice mutlu bayramlara kavuşmayı diliyorum.

Her günümüz bayram sevincinde olsun.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Hasan PEZÜK

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ