TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük İzmir Bölgede İncelemelerde Bulunuyor

İzmir Bölge Müdürlüğü işyerlerinde incelemelerde bulunan TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, gezisinin birinci gününde Uşak Gar işyerlerini ziyaret etti.
26/05/2022 10:00

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük İzmir Bölgede İncelemelerde Bulunuyor

Lojistik Şefliği, Yolcu Şefliği ve Uşak Depo Şefliği’nde çalışanlarla bir araya gelen Pezük, Uşak’ta gerçekleştirilen yük taşımaları hakkında bilgi aldı.

Pezük, ağırlıklı olarak seramik yükünün taşındığı Uşak'ta yük çeşitliliği ve buradan yapılan taşımaların miktarının artırılması için gerekli çalışmaların her geçen gün zenginleştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Geçmişi 1800'lü yıllara dayanan tarihi binada hizmet veren Uşak Depo Şefliği’nde iş süreçleri hakkında bilgi alan Genel Müdür Pezük, iş süreçleri yürütülürken emniyetten ve verimlilikten asla taviz vermeyeceklerinin altını çizdi.

“Birinci önceliğimiz emniyettir”

Pezük: “İnsanlığın gelişiminde her ulaşım aracının keşfiyle birlikte büyük sıçramalar olmuştur. Ege, Türk demiryolu tarihinin 166 yıl önce başladığı, demiryolu birikiminin, kültürünün kökleştiği bir bölgemizdir. Egemizin can damarı olan demiryolları her anlamda büyük bir gelişme içerisinde bulunmakta, hem yolcu ve hem yük taşımacılığı anlamında hizmet kalitesini ve kapasitesini artırmaktadır. Bu gelişmeler içerisinde birinci önceliğimiz emniyettir. Her bir personelimiz, demiryolcu arkadaşım emniyet bilinci ile işini yerine getirirken bu konuda asla taviz vermeyecektir, verilmesine de izin vermeyecektir.” dedi.

Pezük, iş yerlerine yapılan ziyaretlerde defalarca altını çizdikleri üzere personelin kuralları esnetemeyeceği bir sistem geliştirmek zorunda olduklarını hatırlatarak: ”Başarılarımız kadar eksikliklerimizi de kabul edip bunları en kısa zamanda giderecek ve gerekli çalışmaları yaparak yolumuzda ilerleyeceğiz. Bu süreçte emniyet, emniyet, emniyet, ilk başlangıç noktamızdır.

Daha sonra tarihi Salihli İstasyonunda Yolcu Şefliği çalışanları ile bir araya gelen Pezük, burada yolcu taşımaları hakkında bilgi aldı.

“Kemalpaşa Lojistik Merkezi ile Ege Bölgesi’nin üretimi bütün dünyaya ihraç edilecek”

Kemalpaşa İstasyonu ve inşaatı devam eden Kemalpaşa Lojistik Merkezi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi alan Pezük, Kemalpaşa Lojistik Merkezi’nin tamamlanmasıyla Ege Bölgesi’nin üretiminin, ihracatının bütün dünyaya daha ekonomik, daha kolay ulaştırılacağını söyledi.

Kemalpaşa Lojistik Merkezi tamamlandığında lojistik kapasitesinin artacağına vurgu yapan Pezük, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın hazırladığı Lojistik Master Planı’nın Türkiye'nin ekonomik gelişmesi ve refahı için çok önemli olduğunu, bu plan çerçevesinde Türkiye’nin lojistik üs olma hedefine adım adım ilerlediğini belirtti.

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ