2022 İlk 5 Ayda Bölgesel Trenlerle 4.5 Milyonunun Üzerinde Yolcu Taşındı

TCDD Taşımacılık A.Ş. tarafından işletilen yakın ve orta mesafeli şehirler arasında ekonomik, rahat ve konforlu bir yolculuk imkânı sunan bölgesel trenlere talep giderek artıyor.
25/05/2022 11:00

2022 İlk 5 Ayda Bölgesel Trenlerle 4.5 Milyonunun Üzerinde Yolcu Taşındı

Ülkemizin batısından doğusuna kadar 37 şehrinin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına canlılık getiren bölgesel trenler Adana, Zonguldak-Karabük, İzmir, Adapazarı, Trakya, Sivas, Diyarbakır, Eskişehir olmak üzere birçok şehre yakın ve orta mesafeli şehirler arasında her gün karşılıklı olarak hizmet veriyor.

Tarım ve sanayi merkezi olarak ön plana geçen Adana bölgesinde ise bölgesel trenler vazgeçilmez ulaşım tercihi olarak ön plana geçiyor. TCDD Taşımacılık’ın Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Gaziantep hattındaki işletmecilikten sorumlu olan Adana Bölge Müdürlüğüne bağlı bölgesel trenlerle 2022 yılının ilk 4 ayında 1 milyon 375 bin yolcu taşındı.

Yakın ve orta mesafeli şehirler arasında iş, eğitim, sağlık ya da tatil amaçlı yolculuklar için tercih edilen bölgesel trenlerde, engelli yolcular için  tekerlekli sandalye bölümü ve engelli tuvaleti de bulunuyor.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü, diğer ulaşım tercihlerine göre ekonomik, hızlı ve konforlu ulaşım imkânı sunan tüm bölgesel trenlerle Ocak–Mayıs 2022 döneminde 4.5 milyonunun üzerinde yolcu taşıdı.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ