Halkalı- Bahçeşehir Arasında Banliyö Tren Seferleri Başladı


23/05/2022 06:00

Halkalı- Bahçeşehir Arasında Banliyö Tren Seferleri Başladı

Halkalı- Bahçeşehir güzergahında yaşayan vatandaşların şehir içi ulaşımlarını kolaylaştırmak üzere 23 Mayıs’tan itibaren Halkalı- Bahçeşehir arasında banliyö tren seferleri başlatıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü  tarafından işletilen banliyö trenleri, Kapıkule- Halkalı demiryolu hattı üzerinden Bahçeşehir’e sağlanan demiryolu bağlantısı üzerinden seferlerini gerçekleştirecek.

İlk etapta günde iki sefer gerçekleştirecek olan banliyö trenleri, sabah Halkalı’dan 06.30, Bahçeşehir’ den 07.00 da, akşam ise Halkalı’ dan 18.30, Bahçeşehir’ den 19.00’ da hareket ederken  13.5 kilometrelik bu hattı 22 dakikada tamamlayacak.

İstanbul Kart’ın geçerli olduğu Halkalı- Bahçeşehir banliyö trenleri ile Marmaray’ın son durağı olan Halkalı’ya aktarma yapılabilecek.

Beş vagonlu 1.637 yolcu kapasiteli Marmaray tren setleriyle gerçekleştirilecek olan Bahçeşehir- Halkalı banliyö işletmeciliği ile Marmaray başta olmak üzere İstanbul’un diğer şehir içi ulaşımına rahat ve konforlu bir şekilde ulaşma imkanı sağlandı.

 

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ