100 GENÇ TRENLE BOSNA’YA GİDİYOR

100 gencimiz, dünya barışına katkıda bulunmak ve Srebrenista Katliamının unutulmamasını sağlamak üzere, Dünya Çocukları Derneği ve TCDD Taşımacılık AŞ işbirliğinde, Srebrenitsa Katliamı’nın 22. yılında gerçekleştirilecek Marş - Mira yürüyüşüne katılmak üzere özel trenle Bosna'ya doğru yola çıktı.
02/07/2017 20:51

100 GENÇ TRENLE BOSNA’YA GİDİYOR

100 gencimiz, dünya barışına katkıda bulunmak ve Srebrenista Katliamının unutulmamasını sağlamak üzere, Dünya Çocukları Derneği ve TCDD Taşımacılık AŞ işbirliğinde,  Srebrenitsa Katliamı’nın 22. yılında gerçekleştirilecek Marş - Mira yürüyüşüne katılmak üzere özel trenle Bosna'ya doğru yola çıktı.

Özel tren, Sirkeci Gar’ından 01 Temmuz tarihinde törenle uğurlandı.

Törende konuşan Dernek sözcüsü Meryem Biçici, Sirkeci Garı'nda Srebrenitsa Katliamı konulu fotoğraf sergisi açtıklarını hatırlatarak şunları söyledi:” Srebrenitsa'da 22 yıl önce cesedi bulunan Boşnak kardeşlerimizin cenazesine değil, düğünlerine gitmek isterdik. Maalesef tarihin her döneminde yapılan baskı, işkence ve katliamlar buna izin vermedi. Biz de bu acılara bir nebze olsun ortak olalım, elimizden geleni yapalım istedik. Bu programı bundan dolayı düzenliyoruz. Bize, 'Siz Boşnak mısınız?' diye soruyorlar. Oradaki Boşnak kardeşlerimizi katledenleri lanetlemek için Boşnak olmak gerekmez. İnsan olmak yeterlidir." dedi.

Biçici,  bu organizasyonun düzenlenmesinde büyük katkıları olan TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Kurt başta olmak üzere,  Şirket çalışanlarına teşekkür etti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ