Orient Express Genel Müdürü TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük’ü Ziyaret Etti


19/05/2022 08:00

Orient Express Genel Müdürü TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük’ü Ziyaret Etti

Venice Simplon Orient Express Şirketi Genel Müdürü Pascal Deyrolle 2022 yılı “Orient Ekspres” programını görüşmek üzere TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü'ne geldi.

Yolcu Dairesi Başkanlığı yetkilileri ile bir toplantı yapan Deyrolle toplantı öncesi TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük’e ziyarette bulundu.

 

Orient Ekspresi'nin geçtiği ülkelerde çok önemli izler bıraktığını, uzun yıllar kesintisiz olarak işleyen trenin pandemi nedeniyle 3 yıl ara verdiğini ve bu yıl Ağustos ayı içerisinde yolcularına kavuşarak İstanbul’a geleceğini söyledi. Türkiye’ye her geldiğinde gördüğü misafirperliğe hayran olduğunu belirtti.

 

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük Pascal Deyrolle ve ekibini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek şunları söyledi: “Demiryolu sadece ülkeleri birbirine bağlamıyor, aynı zamanda bir kültür dostluk köprüsü oluşturuyor, Orient Ekspresi de yüzyıllardır Doğu ve Batı arasında köprü oluyor, kültür alışverişine aracılık ediyor. Orient Ekspresi bizim demiryolu tarihimizde önemli bir yere sahip, bunu gelecek kuşaklara aktarmak için çaba göstermeliyiz.” dedi.

 

Kitaplara, filmlere ilham olan Orient Ekspresi, İstanbul’u da içerisine alan dünyanın en çok bilinen rotalarından birisinde yolcu taşıyor. Yıllardan beri Paris-İstanbul arasında yolcu taşıyan tren ağustos ayı sonunda 15 vagonluk yolcusuyla İstanbul’da olacak.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ