TCDD TAŞIMACILIK AŞ’NİN İLK BAYRAMI

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt ile Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uras, Şirket çalışanları ile bayramlaştı.
29/06/2017 00:25

TCDD TAŞIMACILIK AŞ’NİN İLK BAYRAMI

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt ile Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uras, Şirket çalışanları ile bayramlaştı.

Genel Müdür Kurt, bayramlaşma töreninde 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle fiilen görevine başlayan TCDD Taşımacılık AŞ’nin ilk bayramında yüksek hızlı, konvansiyonel tren ve Marmaray’da bir milyon 500 bin kişiyi sevdiklerine kavuşturmanın gururunu ve mutluluğunu Şirket çalışanları ile paylaştı.

Bayramda 1 milyon 500 bin kişiyi kazasız belasız sevdiklerine kavuşturduk

Bayramlaşmada Şirket çalışanlarına hitap eden Genel Müdür Kurt, bayramda milyonlarca vatandaşın sevdikleri ile biraraya gelmek, tatil yapmak için seyahat ettiğini,  TCDD Taşımacılık AŞ olarak yüksek hızlı, konvansiyonel trenlerde ve Marmaray’da 1 milyon 500 kişiyi kazasız, belasız sevdiklerine ulaştırdıklarını, bundan tüm Şirket çalışanlarının gurur duyması gerektiğini belirterek şunları söyledi:” Ramazan ayında 40 bin kilometre yol yaparak,  mesai arkadaşlarımla birlikte olmaya gayret ettik.  Bayramda da mesai arkadaşlarımı ziyaret etmeyi sürdürdüm. Bayramda milyonlarca yolcumuzu sıfır kaza ile sevdiklerine kavuşturduk. Bu hiç de kolay değildir.  Konya’daydım.  44 derece sıcaklık vardı. O sıcakta yüksek hızlı trenlerimizin beş yıldızlı otel konforu ile hizmet vermesini sağladık. Keza ülkemizin dört bir tarafında operasyon personelimiz ve makinistlerimiz büyük bir dikkatle görevlerini en iyi şekilde yaparak trenleri hedeflerine ulaştırdı. 30 yıldır demiryollarına emek veren birisi olarak bunun hiç de kolay olmadığını biliyorum. Emek, tecrübe, özveri, bilgi ve sevgi ile bunu başarıyoruz. Şunu da ifade etmek istiyorum. 30 yıldır elinde kâğıt kalem olan birisi olarak söylüyorum,  kaynak sıkıntımız olabilir, mekanlarımız dar olabilir, ama çok büyük hizmet veriyoruz.” dedi.

Şirketimiz ilk altı ayda 50 milyon lira gelir artışı, 100 milyon artı katma değer sağladı

Kurt, 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle resmi olarak göreve başlayan Şirketin kısa zamanda aynı tren ve aynı makinistlerle gelirini 50 milyon artırdığına vurgu yaparak şöyle dedi: ”Yük trenlerinde 1 milyar ton fazla yük, yüksek hızlı trenlerinde 500 bin fazla yolcu taşıdık. YHT’lerde 20 milyon lira fazla gelir elde ettik.  20-30 milyon maliyetlerde iyileşme, 100 milyon artı katma değer sağladık. Koşullar ne olursa olsun daha güzel şeyler yapacağımıza yüreğim kadar inanıyorum. “

Bu Şirket Hepimizin; Şirketi Kendi Şirketimiz Gibi Benimsemeliyiz

“Birbirimize daha çok güveneceğiz, birbirimizi daha çok seveceğiz, birbirimize daha çok inanacağız. Her halükarda birbirimizden bir şey almayı, öğrenmeyi bileceğiz. Kardeşçe, dostça. Sizi seviyoruz. Şu an burada bulunan arkadaşlarımla nereden baksan 25-30 yıllık hukukumuz var. Bu kolay kolay her şirkete her müesseseye nasip olmaz.” diye demiryolu kültürüne dikkat çeken Genel Müdür Veysi Kurt sözlerini şöyle sürdürdü:” Bu şirket artık hepimizin öz malı gibi, hepimizin gerçek treni ve gerçek yolcusu, gerçek lojistiği gibi. Ben böyle bakıyorum ve arkadaşlarıma da böyle inanıyorum. Lütfen bu inancınızı biraz daha artırın. Kim ne derse desin. Ben 30 yıllık bir demiryolcu olarak bu rakamları söylüyorum, bu değerler çok önemlidir, bu değerleri gerçekleştiren personel çok değerlidir. Bu değerlere ulaşmak için emek ve tecrübe gerekir, birikim gerekir, özveri gerekir. Trende giden makinisti de, işçisi de, memuru da, amiri de bu niteliklere sahiptir. Ben bu insanlara saygı duyuyorum arkadaşlar. Ben bu insanları seviyorum. Bu insanları daha çok sevmemiz ve kucaklaşmamız lazım. Şirketimize de kendimize de daha farklı gözle bakmamız lazım. Mütevazi Şirket olarak bunları başarıyoruz. Daha güzel daha büyük işler başaracağız. ”

Bir daha ki bayramlarda daha büyük rakamları konuşuyor olacağız

Bugün defterine not aldığını ve önümüzdeki bayramlarda daha yüksek değerleri konuşacaklarını ifade eden Kurt, “Bugün defterime tarih attım. İnanıyorum ki ömür vefa ederse bir dahaki bayramda sizinle daha yüksek değerleri konuşacağız. Belki siz bile bu rakamlara inanamayacaksınız. Birbirimize gönlümüzü, sevgimizi, muhabbetimizi, kardeşliğimizi vereceğiz.  Bu şekilde, bu inanç ve azimle yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.

Makinistlerimizin önünde eğiliyorum, bu meslek başka bir meslek

Makinistlik mesleğinin zorluklarına da dikkat çeken Kurt, “Makinist arkadaşım her an her saniye pür dikkat gitmek zorunda. Bu insanların önünde eğilmek gerekiyor, diyorum. Bu meslek başka bir meslek. Sıcağa, tatile ve cenazeye rağmen bu meslekle ilgilenmek zorundalar.  Sizleri de bu şekilde düşünmeye davet ediyorum. Bu düşüncelerle geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum. Koşullar ne olursa olsun, büyük bir şirket olduğumuzu, azimle çok daha büyük işler başaracağımıza inanıyorum, sizin de inanmanızı istiyorum.  Birbirimizi sevmeyi, güvenmeyi sürdüreceğiz. Hep birlikte daha güzel günlere daha güzel bayramlara, daha güzel işletme sonuçlarına ulaşacağız. Şirketimizi dünyada ve Ortadoğu’da bir marka şirket haline getirmek için gönül birliği içinde çok çalışacağız.  Hepimizin yolu ve bahtı açık olsun.”   

Kurt ayrıca,  Yolcu Taşımacılığı Daire Başkanı Erol Arıkan’a ve mesai arkadaşlarına bayramda trenlerin sorunsuz bir şekilde hizmet vermesi nedeniyle teşekkür etti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ