Anneler Günü Mesajı


07/05/2022 05:00

Anneler Günü Mesajı

Dünyanın en merhametlisi, karşılıksız sevginin ve sınırsız sabrın timsali olan hayatta her daim yanımızda dimdik  duran annelerimiz hepimiz için aynı zamanda dünyanın en güzel kadınlarıdır.

Hayattaki ilk öğretmenimiz olan anneler biliyoruz ki küçük evlatlarının pusulası, gençlerimizin en yakın arkadaşı, yetişkin çocukların da yine yol göstericisidirler.

Çocuklarına sabırlı ve merhametli olmayı öğreten, hayvanlara, doğaya ve insanlara karşı nazik olmayı öğütleyen çocukların koruyucu meleği annelerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Vatan uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden evlatlar, tek arzuları ülkesine ve toprağına sahip çıkan hayırlı çocuklar yetiştirmek isteyen annelerimizin evlatlarıdır.

Biz de TCDD Taşımacılık ailesi olarak gece gündüz demeden annelerimizin emeklerini boşa çıkarmamak, geleceğimiz olan çocuklarımıza güzel bir vatan bırakmak için çalışıyoruz.

Bu anneler gününde hem elleri öpülesi annelerimizin hem de annesiz büyümek durumunda kaldığı halde çocuk yuvalarında onlara annelik yapan, şefkatini esirgemeyen ve anneliğin dünyaya getirmekten öte şefkatle hayata hazırlamak olduğunu hisseden tüm kadınların “Anneler Günü” kutlu olsun.

 

 

Hasan Pezük

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ