Diyarbakır-Batman Arası DMU Tren Setleriyle Yolculuk Daha Konforlu Hale Geliyor


05/05/2022 01:00

Diyarbakır-Batman Arası DMU Tren Setleriyle Yolculuk Daha Konforlu Hale Geliyor

Diyarbakır ile Batman arasında hizmet veren bölgesel tren setleri kaliteli hizmet anlayışımız gereği yenilenerek, daha da konforlu tren seyahati gerçekleştirecek.

Diyarbakır-Batman arasında 4 adet kompartıman vagonu ve 240 koltuk kapasitesiyle bölge halkına hizmet veren Bölgesel trenlerimizde konforun daha fazla artırılması amacıyla 4 vagonlu 262 kapasiteye sahip DMU setleri 6 Mayıs itibari ile hizmete sunuluyor. Daha önce kullanılan vagonlara oranla daha konforlu olan DMU setler, engelli vatandaşlarımız içinde kolayca erişilebilir şekilde tasarlandı. Engelliler için 2 adet tekerlekli sandalye bölümü, engelli tuvalet, klima, ergonomik koltuklar yolculuğu daha keyifli hale getirecek. Diyarbakır–Batman Bölgesel Treni; günlük karşılıklı 4 sefer yapacaktır.

Bu Yılın İlk Üç Ayında 44 Bin Yolcumuz Diyarbakır-Batman Bölgesel Trenimizle Seyahat Etti

Diyarbakır–Batman arası 92 kilometrelik mesafede hizmet veren Bölgesel Trenimiz ile 2019 yılında 225 bin, 2020 yılında 45 bin, 2021 yılında 79 bin, 2022 yılının ilk çeyreğinde ise 44 bin yolcumuza eğitim, iş gezisi veya tatil amaçlı olarak seyahatlerinde ev sahipliği yaptı.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ