TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Pezük'ün Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı


01/05/2022 07:00

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Pezük'ün Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Kıymetli Yolcularımız,

Koronavirüs nedeniyle evlere kapandığımız 2 Ramazan bayramını sabırla geride bıraktık. Alınan tedbirler ve toplum olarak gösterdiğimiz sabrın sonuçlarını almaya başladık. Pandemi önceki hayatlarımıza her geçen gün biraz daha yaklaşıyor, gelecek güzel günleri heyecanla bekliyoruz.

Geçtiğimiz zor süreçte dahi TCDD Taşımacılık ailesi olarak hizmetlerinin başında olması gereken ve seyahat etme gerekliliği olan herkesi aldığımız tüm tedbirlerimizle ulaştırmaya devam ettik. Şimdi ise hemen hemen tüm tren seferlerimizin başlamasıyla günde 600 binden fazla yolcumuzu 91 tondan fazla yükü hız kesmeden ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Tüm yaşanan gelişmelerin ardından dinimizin rahmet, merhamet ve bereket ayı olarak nitelediği mübarek bir Ramazan ayını daha geride bırakarak milletçe kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz.

Dini bayramlarımız hepimiz için dayanışma, paylaşma, sevgi ve saygı duygularımızı besleyen,  birlik ve dirliğimizi pekiştiren, manevi dünyamızı arındıran ve güçlenmesini sağlayan önemli günlerin başında geliyor.

Bayramlarda sevdiklerimizle beraber olmak ise en büyük mutluluk kaynağımız.  Bu vesileyle, Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor; bu mübarek bayramın, bizleri her zamankinden daha çok birbirimize yakınlaştırmasını, kardeşliğimizi ve dostluğumuzu pekiştirmesini temenni ediyorum.

Ramazan Bayramında da yolcularımızı sevdiklerine kavuşturmak, bayram sevincini en iyi şekilde yaşamalarını sağlamak üzere yüksek hızlı trenlerde ek seferler koyuyor, anahat ve bölgesel trenlerimize kapasiteleri oranında vagonlar ilave ediyoruz.

Tüm demiryolu çalışanları olarak herkesin sevdiklerine kavuşmayı beklediği bu özel günlerde kavuşmalara, mutluluklara vesile olmanın, sizleri trenlerimizde en iyi şekilde ağırlamanın memnuniyetini duyacağız.  

Kent içi ulaşımda da Marmaray ve Başkentray’ın durmaksızın çalışacağı bu bayramda 7/24 çalışmamızın en büyük mükâfatının siz değerli yolcularımızda uyandıracağımız memnuniyet duyguları olduğunu ayrıca belirtmek istiyorum.

TCDD Taşımacılık ailesi adına, Ramazan Bayramı’nızı en samimi duygularla kutluyor, ülkemize,  İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor, sevgilerimi sunuyorum. Sevdiklerinizle beraber nice tren seyahatlerinde buluşmak üzere hayırlı bayramlar diliyorum.

 

 

Hasan PEZÜK

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ