‘Çocuk Gözünden Tren’ Yarışması Etkinliği ATG Garda Gerçekleştirildi

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen ‘Çocuk Gözünden Tren’ yarışması kısa sürede Türkiye’nin birçok yerinden 50 çocuğun katılımı ile gerçekleşti. Gelen resimler TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, yarışmacı çocuklar ve ebeveynlerinin de katılım sağladığı bir törenle 26 Nisan’dan itibaren 1 hafta için ziyaretçilere sunuldu.
26/04/2022 12:00

‘Çocuk Gözünden Tren’ Yarışması Etkinliği ATG Garda Gerçekleştirildi

23 Nisan’ın Çocuklarımıza Bayram Olarak Armağan Edilmesi Milli Bilincimizin Sürdürülmesi Açısından Son Derece Önemli

Saat 11.00’de başlayan törende çocuklar için eğlenceli aktiviteler düzenlenirken TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük konuşma gerçekleştirdi. Pezük: “Tarihimizde bir dönüm noktası olan Gazi Meclisimizin açılışı olan 23 Nisan’ın Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmesi milli bilincimizin sürdürülmesi açısından son derece önemli.” dedi.

Genel Müdür Pezük geleceğin mimarı çocuklara daha temiz, daha yaşanabilir bir dünya bırakabilmek, göklerde uçurtmalara yer açabilmek için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak yeni demiryolu hatları için özenle çalışıldığına dikkat çekti. Pezük: “Sizlerden bugün için beklentimiz, trenlerimizi sevmeniz, korumanız ve ileride bizim görevlerimizi devraldığınızda sizden sonraki kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakmak için demiryolu ulaşımını tercih etmeniz.” şeklinde konuştu.

7 Yaş Altı Tüm Çocuklarımızı Ücretsiz, 7 ile 13 Yaş Altı Çocuklarımızı ise Yüzde 50 İndirimli Taşıyoruz

Pezük ayrıca: “Trenlerimizde çocuklarımıza pozitif ayrımcılık yapıyor, 7 yaş altı tüm çocuklarımızı ücretsiz, 7 ile 13 yaş altı çocuklarımızı ise yüzde 50 indirimli taşıyoruz. Geride bıraktığımız 2021 yılında 175 bin, 2022 yılında ise bugüne kadar 130 bin çocuğumuz için trenlerimizde indirimli seyahat imkânı tanıdık. Trenlerimizde çocuklarımızın varlığı ve neşesi demiryolu ailesi olarak mutlu ediyor, tebessümleri trenlerimizi güzelleştiriyor.” ifadelerini kullandı.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük’ün konuşmalarının ardından Genel Müdür ve katılımcı çocuklar kurdele keserek serginin açılışını yaptı. Çocuklar için hazırlanan karaoke ve yüz boyama etkinlikleri ise törenin ardından devam etti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ