TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ HASAN PEZÜK ADANA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük başkanlığında Genel Müdür Yardımcıları Erol Arıkan, Çetin Altun, Şinasi Kazancıoğlu, Adana Bölge Müdürü M. Özgür Örekçi ve ilgili daire başkanlarından oluşan heyet Adana Bölge Müdürlüğü işyerlerinde incelemelerde bulundu.
16/04/2022 11:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ HASAN PEZÜK ADANA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

2021 Yılında Adana Bölge Müdürlüğü’nde 12 Milyon Ton Yük Performansı Gerçekleştirdi

İnceleme ziyareti kapsamında Mersin, Tırmıl ve Yenice’de görev yapan çalışanlarla bir araya gelen Pezük: “Adana Bölge Müdürlüğümüzün 2021 yılında 12 milyon ton yük performansı gerçekleştirdiğini, Adana Bölgesinin sınırları içerisinde çok önemli sanayi ve üretim tesisleri olduğunu, Mersin Limanının en önemli ihracat kapılarından biri olduğunun altını çizdi. Adana Bölgesinde yük taşımalarının yanında Mersin-Adana-Islahiye-İskenderun arasında işleyen bölgesel trenlerle günde 20 bine yakın yolcu taşınıyor.” dedi.

Pezük: "Bu taşıma rakamlarını bölgemizde çalışan tüm personelin alın teri ve emeğiyle sağladık. Bu başarı ekip ruhuyla çalışmanın bir sonucudur. Adana Bölgemizin başarılarını önümüzde yıllarda da artıracağına inancım tam.

Yenice Bakım Tesisi En Kısa Sürede En Modern Şekilde Tasarlandı

Akşam çalışanların Yenice’de düzenledikleri iftar programına katılan Pezük iftar yemeği öncesinde personele hitap etti.

Yenice Bakım Kompleksi’ne değinen Genel Müdür şunları kaydetti: “Adana ve Mersin’deki vagon ve lokomotif bakım atölyelerinin birleştirilerek Yenice’de çalışan dostu, modern binada ve teknolojik ekipmanlarla yeniden yapıldı, bu tesis ve çalışanlarımızın verimliliği sayesinde lokomotif ve vagonların bakım süreleri kısaldı, emre amadelik süreleri uzadı. Buraya 4 ay önce geldiğimde bomboş vaziyetteydi, bugün ise muntazam işleyen çok güzel bir tesisle karşılaştım. Bu tesis aynı zamanda altyapı ile uyum içerisinde nelerin başarılabileceğinin bir göstergesidir. Bu güzel tesisi kısa sürede iş süreçlerimize katan herkese teşekkür ediyorum.”

Emniyetsiz Bir Çalışma Disiplini Yapılan İşe Duyulan Saygıyı Düşürür

Yeni yapılan Yenice Bakım Kompleksi’nin çalışan dostu olmasına değinen Genel Müdür Pezük emniyetli çalışmanın TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü çatısı altında çalışan tüm personel için birinci öncelik olduğunu vurguladı. Pezük: “İşyerlerimizde ve iş süreçlerimizde ‘Emniyet Kültürü’nün yerleşmesi doğru iş anlayışının gelişmesi adına son derece önemli. Emniyetsiz bir çalışma disiplinin kimsenin istemeyeceği sonuçlar doğurabilmesinin yanı sıra yapılan işe karşı duyulan saygıyı da düşüreceğine inanıyorum. Bu sebeple Bakım Kompleksimizin emniyetli çalışmayı destekleyen bölgenin en modern ekipmanlarına sahip ve çalışan dostu olması Genel Müdürlüğümüz adına ayrı bir gurur kaynağı. İyi planlama, kurumsal verimin artırılmasının anahtarıdır, bunun somut örneği de içinde bulunduğumuz bu güzide tesistir.” dedi.

Adana Bölge Müdürlüğü Merkez Çalışanları Ziyaret Edildi

Genel Müdür Pezük, Adana Bölge Müdürlüğü incelemelerinin ikinci gününde Merkezde çalışan personeli işyerlerinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

Daha sonra iş güvenliği eğitimine katılan kursiyerlerle sohbet eden Pezük, hangi seviyede olursa olsun iş süreçleri yürütülürken iş güvenliği ve emniyetin öneminin altını çizdi.

TCDD ile ortak yürütülen altyapı projeleri hakkında kısa sunum alan Genel Müdür Pezük, yakın zamanda TCDD 6. Bölge Müdürlüğü’ne atanan Aliseydi Felek’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

Genel Müdür Pezük ve beraberindeki heyet öğleden sonra yılda 4 milyon ton yük boşaltılan ve İskenderun Demir Çelik Fabrikasına gelen yüklerin boşaltıldığı Payas lojistik merkezi ve genişleme alanı incelediler. Sonrasında yeni işletmeye alınmasına rağmen günlük 8 bin ton yük elleçlemesinin yapıldığı Atakaş iltisak hattında yükleme ve boşaltmalara nezaret ettiler.

Son olarak İskenderun Limak Port’u ziyaret eden Genel Müdür ve beraberindeki heyet limana demiryolu ile yapılan mevcut taşımaları ve bu taşımaları artırmak için alınacak tedbirleri ve işbirliklerini görüştüler.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ