ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU TCDD TAŞIMACILIK PERSONELİ İLE SAHUR PROGRAMINDA BULUŞTU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve TCDD Taşımacılık işçi ve personeli ile 14 Nisan 2022’de Etimesgut YHT Ana Bakım Tesisinde düzenlenen sahur programı ile bir araya geldi. Programa katılan TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük ve Türk-İş Başkanı Ergün Atalay bereket ve paylaşma ayı olan mübarek Ramazan ayında böyle bir vesile ile bir araya gelmekten duydukları mutluluğu ifade etti.
14/04/2022 09:00

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU TCDD TAŞIMACILIK PERSONELİ İLE SAHUR PROGRAMINDA BULUŞTU

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu sahur öncesi yaptığı konuşmasında: “Bakanlık olarak demiryolu ağırlıklı yatırım programlarına önümüzdeki yıl itibariyle daha fazla ağırlık vermeye başlıyoruz. Türkiye’nin birçok ili ile tanıştırmayı planladığımız yüksek hızlı trenlerimiz için 2023 ve 2053 planlarımız hazır. Planlarımızın yanı sıra işletmede olan hatlarımız da sizlerin emek ve özverileri ile en iyi şekilde işletiliyor. Aldığımız geri dönüşlerden anlıyoruz ki vatandaşlarımız hız ve konforla tanışmaktan son derece memnuniyet duyarak güzergâhların çoğalmasını sabırsızlıkla bekliyorlar. 2053 yılı hedeflerimizi anlattığımız tanıtım toplantısında belirttiğim 52 ili yüksek hızlı trene kavuşturma planlarımız sizlerle birlikte gerçekleşecektir.” dedi.

Karaman-Konya yüksek hızlı tren hattını hizmete aldıklarını anımsatan Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Bu yılın sonuna doğru Ankara-Sivas hattımızı da hizmete alacağız. Karaman-Ulukışla, Aksaray-Ulukışla-Mersin için çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ankara-İzmir hattında da çalışmalarımız hızlı bir şekilde tekrar başladı. İnşallah önümüzdeki 2 yılın sonunda da hizmete almayı hedefledik. Bursa’yı Ankara-İstanbul YHT hattına bağlamak için de yoğun bir çalışma var. Ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı Kapıkule-Çerkezköy, Çerkezköy-Halkalı arasında da çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor."

Karaismailoğlu ayrıca işçilere hitaben: “Sizler bizim için son derece değerlisiniz ve siz varsanız biz varız siz yoksanız biz de yokuz. Bakanlığımıza bağlı 700 bini aşkın personel ile çok güzel bir ekip olduk ve biliyoruz ki başarı iyi bir ekibin işidir.” İfadelerini kullandı.

Bakan Karaismailoğlu tüm personelin bayramını şimdiden kutlayarak tüm çalışanlara kolaylıklar diledi.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ