BAKAN ARSLAN ULAŞTIRMA ÇALIŞANLARIYLA İFTARDA BULUŞTU

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 22 Haziran 2017 Perşembe günü Ankara Behiçbey’de bulunan Demirspor Tesisleri’nde Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan personel ve aileleriyle iftar programında buluştu.
24/06/2017 04:36

BAKAN ARSLAN ULAŞTIRMA ÇALIŞANLARIYLA İFTARDA BULUŞTU

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 22 Haziran 2017 Perşembe günü Ankara Behiçbey’de bulunan Demirspor Tesisleri’nde Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan personel ve aileleriyle iftar programında buluştu. Programa Arslan’ın yanı sıra UDH Bakan Yardımcısı Yüksel Çoşkunyürek, UDHB Müsteşarı Suat Hayri Aka, TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Bakanlığa bağlı kuruluşların çok sayıda yönetici ve personeli katıldı.

Yapılan anketlerde ulaştırma sektöründen memnuniyet oranı yüzde 78

İftar programında yemeğe katılanlara hitaben bir konuşma yapan Bakan Arslan, geleneksel iftar programında Bakanlık bünyesindeki tüm kuruluşların personeli ile bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakanlığın hizmetlerinde dünden bugüne tescil edilmiş bir başarısının olduğunu, bunun ise en son 2016 yılında yapılan anket çalışmasında vatandaşın yüzde 78 oranında ulaştırma hizmetlerinden memnun olduğunu gösterdiğini ve bu başarıda herkesin payının olduğunu söyledi.

Arslan ayrıca; "Bakanlığın, yüklenicilerin ve hizmet alınanların dahil edilmesiyle ortalama 240 bin kişilik bir ekibiz, ancak tüm ulaştırma ailesinin burada olması mümkün değil. Tüm kuruluşlarımızdan temsilcilerle bu güzel akşamı paylaşıyoruz. Bakanlığımızda dünden bugüne Sayın Cumhurbaşkanımız da dahil olmak üzere ekip ruhuyla hareket eden, birlikte çalışan bu ülkenin her tarafını erişilebilir ve ulaşılabilir hale getiren; haberleşme sektöründe, demir, deniz, kara ve havayolunda bu ülkeye çağ atlatan sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Arslan, ecdadımızdan emanet alınan ve uğruna şehit olunan bu ülkeye karşı sorumlu olduklarının, vardıkları noktayı yeterli görmeyip daha ileriye gitmek için çalışacaklarının ve ulaştırma alanında alt yapı çalışmalarıyla ülkemize çağ atlatacaklarının altını çizdi.

Arslan, Bakanlığın faaliyet alanlarındaki projeler ve gelişmeler hakkında bilgi verdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme alanında yapılan hizmetleri ve projeleri aktarırken demiryolları hakkında da bilgi veren Arslan şöyle konuştu: “Bu ülke 14 yılda, önce demiryolu sektöründe yüksek hızlı tren ile tanıştı. Avrupa’da 6’ncı, dünyada 8’inci yüksek hızlı tren işletmecisi haline geldik. Ankara-İzmir, Ankara-Sivas, Konya’dan Mersin, Adana ve Şanlıurfa’ya kadar devam edecek olan yüksek hızlı demiryolu çalışmalarımız var ve bununla da yetinmiyoruz yakın zamanda bitireceğimiz Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi gibi dünya çapında da projelerimiz var. Demiryolu sektöründe hızlı treni, lokomotifi ve vagonu da yerli ve milli olarak yapacağız.”

Arslan, milletimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceklerinin, 3 bin 400 projenin bitmesi için gece gündüz çalıştıklarının ve 14 yıldır yapılanların gelecekte yapılacakların teminatı olduğunu vurguladı.

Bayram süresince 7/24 hizmet vereceklerini ve gerekli tüm tedbirleri aldıklarını belirten Arslan; alınan tüm tedbirlerin yanı sıra karayolunda can ve mal kaybının en aza indirilmesinin trafik kurallarına azami ölçüde uyulması ile mümkün olacağını dile getirdi. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan; Programa katılanların ve vatandaşın bayramını kutlayarak konuşmasını sonlanırdı.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ