GENEL MÜDÜR HASAN PEZÜK’ÜN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

Sekiz milyar olan dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadınlar, birçok ülkede eşit haklara sahip değilken Türk kadını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sosyal, siyasi ve ekonomik alanda kadını ön plana çıkarmayı hedefleyen ilkeleri sayesinde eşit bireyler olarak her alanda büyük başarılara imza atmıştır.
07/03/2022 02:00

GENEL MÜDÜR HASAN PEZÜK’ÜN ‘8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI

Kadını yok sayan toplumların eksik ve yarım kalacağı gerçeğinden hareketle, Cenneti annelerin ayakları altına seren bir inancın, kadını ve erkeği madalyonun iki yüzü gibi kabul eden bir medeniyetin mensubu olan Türk kadını, sanattan bilime kadar birçok alanda yakaladığı fırsat ve başarılarla dünya kadınlarına örnek teşkil etmektedir. 

Demiryolu sektöründe de makinist, memur, yönetici, hareket memuru, tren teşkil memuru, işçi, hostes ve daha birçok meslek grubundaki kadın çalışanlarımızla birlikte geleceğin demiryolunu inşa ediyoruz. 

Günde 200 yük treni ile 91 bin ton yükü, 540 bin yolcuyu ulaştıran TCDD Taşımacılık ailesine hizmetleriyle birçok alanda değer katan kadınlarımız geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemizdir.

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nde bu güzel vatanımızı bizlere armağan eden Kurtuluş Mücadelemizin Şerife Bacı, Halide Onbaşı, Halime Çavuş, Nezahat Onbaşı, Çete Emir Ayşe, Fatma Seher Erden, Gördesli Makbule, Tayyar Rahmiye başta olmak üzere tüm kahraman kadınlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren, demiryolcu mesai arkadaşlarım başta olmak üzere hayatın her anında ve alanında emek veren, ter döken tüm kadınlarımızı saygıyla selamlıyorum.

Demiryolcu mesai arkadaşlarımın ve tüm kadınlarımızın “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlu olsun.

 

Hasan Pezük

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ