THY HAVACILIK AKADEMİSİ HOST VE HOSTES EĞİTİMLERİ BAŞLADI

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü, YHT işletmeciliğinden sorumlu personel ile host ve hostes eğitimlerine Ankara’da başladı.
26/01/2022 08:00

THY HAVACILIK AKADEMİSİ HOST VE HOSTES EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Kuruluşun Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı ile Yolcu Dairesi Başkanlığının işbirliğinde yürütülen “Eğitim Hizmetleri ve Eğitim Danışmanlığı” projesi kapsamında host ve hosteslerin mesleklerinin gerektirdiği donanıma sahip olmaları amaçlanıyor.

Bu kapsamda, 17 Ocak Pazartesi günü başlayan “Host ve Hostes Eğitimleri” ile 165 host ve hosteslere 14 kişilik gruplar halinde eğitim verilecek.

THY Havacılık Akademisi eğitmenleri tarafından 165 host ve hostese yönelik eğitimler; Etkili İletişim Eğitimi,  Zarafet Eğitimi, Zor Durum Ve Kişilerle Başa Çıkma Eğitimi, Kabin Görevlisi 101 (Temel Eğitimi) Eğitimi, Problem Çözme Becerileri Eğitimi başlıklarında yapılacak.

Yüksek hızlı trenlerde yolcularla yüz yüze iletişim halinde olan ve kuruluşun imajında çok önemli role sahip olan personelin hizmet kalitesinin artırılması ve havayolunda olduğu gibi çok önemli bir hizmet kolu olan hosteslik mesleğinin gerektirdiği donanıma sahip olmaları amaçlanıyor.

“Eğitim Hizmetleri ve Eğitim Danışmanlığı” proje dâhilinde eğitimler bir yıllık süreyi kapsayacak.

Bilindiği üzere TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü; Ankara- Eskişehir, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya, Konya-İstanbul, Karaman- İstanbul, Karaman-Ankara yüksek hızlı ve hızlı demiryolu hatlarında günde hafta içi 42, hafta sonu 46 seferle ortalama 23- 25 bin yolcuya hizmet veriyor ve bu trenlerinde host ve hostesler görev yapıyor.  

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ