TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi KURT’ un Kardemir ziyareti

TCDD Taşımacılık A.Ş. ile Kardemir arasında var olan stratejik işbirliği daha da geliştirilecek.
09/10/2016 08:59

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi KURT’ un Kardemir ziyareti

TCDD Taşımacılık A.Ş. ile Kardemir arasında var olan stratejik işbirliği daha da geliştirilecek.

 

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt, Lojistik Daire Başkanı Mehmet Altınsoy ile birlikte 09 Eylül 2016 tarihinde Kardemir’ e çalışma ziyaretinde bulundu.

 

Ziyaret çerçevesinde Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz tarafından Kardemir’ in çalışmaları ve yatırımları hakkında brifing verildi. Brifingin ardından TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt fabrikanın çeşitli bölümlerinde incelemelerde bulundu. Montaj çalışmaları devam eden Demiryolu Teker Fabrikası ve Kok Fabrikaları, Yüksek Fırınlar, Çelikhane, Ray Profil Haddehanesi, Çubuk Kangal Haddehanesini gezerek bilgi aldıktan sonra Kardemir ile Alman Schuler SMG GmbH firması arasında yapılan proje toplantısına da katıldı.

 

Kardemir’ de üretilen demir-çeliğin hammaddesini oluşturan kömür ve cevher lojistiğini de yerinde inceleyerek bilgiler alan TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt daha sonra açıklamada bulundu.

 

Kardemir Genel Müdürü Uğur Yılmaz'a iadei ziyarette bulunduklarını, TCDD Taşımacılık A.Ş. ve Kardemir’ in stratejik ortak ve en önemli paydaşlar olduklarını, bu ziyaret vesilesiyle Kardemir’ in yatırımlarını yerinde inceleme olanağı bulduklarını söyledi. Teker Fabrikası yatırımının stratejik önemi yüksek bir yatırım olduğunu, bu önemli proje hakkında hem Kardemir Genel Müdürü hem de proje ortağı Alman Schuler firması yetkililerinden bilgiler aldığını aktaran Genel Müdür Veysi Kurt sözlerine şöyle devam etti;  “ Kardemir, demiryolu taşımacılığındaki en önemli paydaşımız. Kardemir için şirketimiz de aynı konumda. Bugünkü ziyarette, bu işbirliğini nasıl geliştirebileceğimizi kapsamlı olarak ele aldık. Kardemir'in artan üretim kapasitesi ile birlikte artan lojistik ihtiyaçlarının karşılanması konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Bilindiği gibi Ulaştırma sektöründe demiryolu ulaştırmasının, sektör içindeki payını artırmak bir devlet politikası olarak benimsenmiş ve son yıllarda ülkemiz demiryolu ulaştırma sektörüne çok büyük projelerle önemli yatırımlar yapmıştır. Bu kapsamda taşınan yük hacminin artırılmasına yönelik yatırımlarımız ve faaliyetlerimiz devam etmektedir. 2023 hedefleri çerçevesinde bu yatırımlar artarak da devam edecektir. Kardemir gibi sanayi kuruluşlarımız şüphesiz ki bu yatırımlardan en çok faydalanacak kuruluşlardır. Kardemir ziyaretimizden büyük memnuniyetle ayrılıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Kardemir A.Ş. Genel Müdürü Uğur Yılmaz' da TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt’ un gerçekleştirdiği ziyaret nedeniyle memnuniyet duyduğunu dile getirerek, Kardemir’ in üretim kapasite ile birlikte lojistik ihtiyaçlarının da arttığını, lojistik ihtiyaçlarının karşılanmasındaki en büyük çözüm ortaklarının TCDD Taşımacılık A.Ş. olduğunu söyledi. “Bugünkü ziyarette bu işbirliklerini konuştuk ve her iki kuruluş adına da faydalı sonuçlar elde ettik. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Açıklamaların ardından ziyaret anısına Kardemir A.Ş. Genel Müdürü Uğur Yılmaz ilk Türk Demiri şilti, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt Kardemir Genel Müdürüne hızlı tren setinin maketini hediye etti.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ