TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ HASAN PEZÜK’TEN ANLAMLI HEDİYE

Trenle seyahat eden Twitter kullanıcı Muhammet Yılmaz’ın 21 Aralık günü oğlu Çınar Kadir ile TCDD Taşımacılık AŞ’yi etiketleyerek paylaştığı gönderi, TCDD Taşımacılık ‘Çözüm Merkezi’ ekibinin çalışmaları sonucunda karşılık buldu.
30/12/2021 01:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ HASAN PEZÜK’TEN ANLAMLI HEDİYE

Küçük Çınar İçin Hazırlanan Tren Maketi Yola Çıktı

21 Aralık 2021 günü Twitter kullanıcısı Muhammet Yılmaz tarafından ‘TCDD Taşımacılık treni ile oğlum Çınar Kadir seyahat etmeyi çok sevdi, #TCDDTasimacilik oğlum sizden tren hediyesi istiyorJ’ şeklinde yayımlanan gönderiye TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük duyarsız kalmadı. Çözüm Merkezinin anlık kontrolleri sayesinde durumdan haberdar olan Pezük en kısa sürede küçük Çınar için bir tren maketi hediyesi hazırlattı. Twitter kullanıcından iletişim bilgileri temin edildikten sonra hazırlık sürecine başlanan hediyeyi Genel Müdür Hasan Pezük yazdığı bir notla postaya verdi.

Küçük Çınar Kadir’e bir videolu mesaj da bırakan Pezük: “Çocuklarımızın ve gençlerimizin tren seyahatlerini daha sık tercih etmelerini ve bundan keyif almalarını istiyoruz. Eşsiz manzaralar eşliğinde seyahat imkanı sunan bölgesel trenlerimiz ve ana hat trenlerimiz kültür turizmi, arkadaşlarla eğlenceli bir hatıra ve konfor dolu bir seyahat deneyimi sunuyor. Babasının paylaştığı fotoğraftan anladığımız üzere küçük Çınar Kurumumuzun konvansiyonel trenlerinden biriyle seyahat ediyor ve aldığı keyif yüzünden okunuyor. 7’den 70’e her grup insana hitap eden tren yolculuklarının sonucunu bu şekilde görmek ise TCDD Taşımacılık ailesini ve beni gururlandırdı. Çocuğumuza gönderdiğimiz bu hediye umarım gelecek yıllarda kendisine güzel bir anı olur.” dedi.

Sosyal medyada çok sayıda beğeni alan paylaşım sonrası Kadir Çınar’ın babası Muhammet Yılmaz hesabından “Değerli temennileriniz ve hediyeniz için Sayın TCDD Taşımacılık Genel Müdürümüz Hasan Pezük ve emeği geçen herkese çok teşekkür eder ve iyi çalışmalar dileriz.” Şeklinde cevap verdi.

7 Gün 24 Saat Kaliteli ve Konforlu Hizmet

Genel Müdür Pezük, şu anda hizmette olan 15 ana hat treni ile ekonomik ve konforlu bir şekilde ülkemizin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen herkesin tren yolculuğunu deneyimlemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

TCDD Taşımacılık 14 adet ana hat güzergâhı, 28 adet bölgesel tren güzergâhı, 5 adet yüksek hızlı tren güzergâhı, Başkentray ve Marmaray ile 7 gün 24 saat kaliteli ve konforlu bir hizmeti yolcularına sunuyor. Ekonomik ve konforlu seyahat imkânı sunan demiryolu yolcu taşımacılığı, şehirleri birbirinin banliyösü haline getirip özellikle günübirlik seyahat etmek isteyenler için benzersiz bir kolaylık sağlıyor.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ