GENEL MÜDÜR KURT, ÇALIŞANLARIYLA ANKARA'DA İFTARDA BULUŞTU

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Demiryolu Makinistler Derneği (DEMARD) Ankara Şubesi tarafından 19 Haziran 2017’de düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
20/06/2017 07:56

GENEL MÜDÜR KURT, ÇALIŞANLARIYLA ANKARA'DA İFTARDA BULUŞTU

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Demiryolu Makinistler Derneği (DEMARD) Ankara Şubesi tarafından 19 Haziran 2017’de düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

İftar programında Veysi Kurt’un yanı sıra TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uras, Daire Başkanları, DEMARD Genel Başkanı Nami Aras ve dernek üyeleri, çok sayıda Şirket personeli yer aldı.

Özelleştirme Değil Serbestleşme

Genel Müdür Kurt, programın sonunda katılanlara hitaben yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: ’’1 Ocak 2017 tarihi itibariyle TCDD ikiye ayrıldı ve büyük iki aile olarak yolumuza devam ediyoruz. TCDD altyapı işlerini yapacak, Şirketimiz ise tren işletmeciliği ve lojistik hizmetlerini yürütecek. Bu bir özelleştirme değildir, serbestleşmedir. Her iki kurumun da üzerine düşen görevleri layıkıyla yerine getireceğinden hiç şüphem yoktur. Her iki kurumda yatırım programları çerçevesinde işlerine odaklandı ve kısa sürede çok güzel işler başardı. Şirketimiz yaklaşık 10 bin kişi ile lojistik ve taşımacılık sektöründe ülkemizi kalkındırmak için gece gündüz demeden özveriyle çalışmaktadır.’’

Makinistlik Mesleği Meşakkatli ve Kutsaldır

Sözlerine makinistlik mesleğinden zorluğundan ve kutsallığından bahsederek devam eden Kurt makinistler için şöyle dedi: ’’Makinistler gece gündüz, yaz kış demeden küçük ve dar bir kabinde zor şartlar altında görevlerini layıkıyla yerine getirmektedir. Makinistlik mesleği meşakkatli ve kutsaldır. Günde 200’e yakın tren işletiyoruz, ülkemizin yükünü taşıyoruz, yüz binlerce insanımızı şehir içinde, şehirlerarasında taşıyoruz, bunu gerçekleştiren fedakâr makinistlerdir. Ben ve bütün yöneticiler makinistlerimizin arkasındayız, sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sizler her şeyin en iyisine layıksınız, layık olduğunuz imkânlara kavuşmanız için kafa yoruyoruz, çözümler üretiyoruz. Göreviniz çok dikkat gerektirmektedir, bu sebeple can ve mal güvenliği için konulmuş kurallara çok dikkat edelim ve kurallardan asla taviz vermeyelim.”

Birlik ve Beraberlikle Başarırız; İhtilafla ve Çatışmayla Dağılırız ve Yok Oluruz

Birlik ve beraberliğin öneminden bahseden Kurt sözlerini şöyle sürdürdü: ’’Birbirimize inanarak, güvenerek, özveriyle çalışarak sektörümüzü ve ülkemizi kalkındıralım. İşimize odaklanalım ve vazifelerimizi hakkıyla yapalım. Şirketimizi ve sektörümüzü geliştirmek için daha çok çalışalım. Bugünümüzün ve yarınımızın dünden daha iyi olması için yeni fikirler üretelim. Başarıya istemekle, azmetmekle ve çalışmakla ulaşabiliriz. Birlik ve beraberlikle başarırız; ihtilafla ve çatışmayla dağılırız ve yok oluruz. İnanan ve çalışan insanlar sadece başarıyı hak eder.’’

Genel Müdürümüze Müteşekkiriz, Her Zaman Yanımızda Oldu

DEMARD Genel Başkanı Nami Aras yaptığı konuşmada;” Genel Müdürümüz Veysi Kurt’a müteşekkiriz. Her zaman çalışanların yanında olduğu için görevimizi daha büyük bir şevkle ve azimle yapıyoruz. “ dedi.

Programın sonunda DEMARD Ankara Şube Başkanı Metin Gedik tarafından Veysi Kurt’a günün anısına plaket sunuldu.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ