KURT, KAYSERİ, ELAZIĞ VE İSKENDERUN’DA İFTAR PROGRAMLARINA KATILDI

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Demiryolu Makinistleri Derneğinin (DEMARD) Elazığ, Kayseri ve İskenderun Şubelerinin 16-18 Haziran tarihlerinde düzenlediği iftar programlarına katıldı.
20/06/2017 02:44

KURT, KAYSERİ, ELAZIĞ VE İSKENDERUN’DA İFTAR PROGRAMLARINA KATILDI

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt,  Demiryolu Makinistleri Derneğinin (DEMARD) Elazığ, Kayseri ve İskenderun Şubelerinin 16-18 Haziran tarihlerinde düzenlediği iftar programlarına katıldı. Yolcu Taşımacılığı Dairesi Başkanı Erol Arıkan,  taşra personelimiz, DEMARD yöneticileri ve üyelerinin de yer aldığı programda Şirketin yeni süreçte belirlediği yol haritası da değerlendirildi.

Çevremiz Ateş Çemberi,  Bize Düşen Görev Sevgi ve Gönül Birliği İçerisinde Çok Çalışmaktır

İftar programında konuşma yapan Genel Müdür Kurt, “Mübarek Ramazan ayında ülkemizin dört bir köşesinde alın teri döken çalışma arkadaşlarımla birlikte olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Ramazan ayımızın sonuna yaklaşırken, bugüne kadar iftarı makinist kardeşlerimizle ve taşra personelimizle birlikte yapmaya çalıştık. Onlarla dertleştik, Şirketimizi daha iyi noktalara götürmek için paylaşımlarda bulunduk. Biliyorsunuz,  demiryolu sektörüne yeni katılan Şirketimizin sorumluluğu ağırdır, yolumuz uzun ve meşakkatlidir. Unutmayalım ki ülkemizin kalkınmasında demiryolu lokomotiftir. Bu bilinç içerisinde, öncelikle kaynaklarımızı verimli ve etkin kullanmayı, israf etmemeyi, iş güvenliğine uymayı ve kazalara yol açmamak için kurallara mutlaka uymayı prensip edineceğiz.  Her ziyaret ettiğim işyerlerinde vurguladığım üzere, damlayan musluktan yanan bir lambaya, harcanan kâğıda, boşa çalışan lokomotife kadar her şeyi düşüneceğiz,  asla umursamaz olmayacağız. Bu israflar birleştiğinde hem ülkemiz hem Şirketimiz için kayıptır. Şunu unutmayalım, bölgemiz çok zor günlerden geçiyor, çevremiz ateş çemberi. Bu nedenle bize düşen görev, sevgi ve gönül birliği içerisinde çok çalışarak,  ülkemizi kalkındırmaktır. Şirketimizin her bir ferdinin bu bilinç içerisinde olduğunu biliyorum, sizlere güveniyorum. ”

Şirketimiz Kısa Zamanda Gelir Gider Dengesini İyileştiriyor

Kurt, TCDD Taşımacılık AŞ ailesi olarak günde; yüksek hızlı trenlerde 20 bin, Marmaray’da 200 bin, konvansiyonel trenlerde 50 bin yolcuya hizmet verdiklerini, 100 bin ton yük taşıdıklarını, 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle fiilen faaliyetlerine başlayan Şirketin,  altı ay gibi kısa zamanda gelir ve gider tablosunda iyileşme sağladıklarını ve çalışanların maaşlarını üç aydır Şirket kasasından ödendiğini belirterek şunları söyledi:”  Ülkemiz, Asya ile Avrupa kıtaları arasında en hızlı, en ekonomik orta demiryolu koridorudur. Marmaray, Bakü- Tiflis-Kars Demiryolu, inşa edilen ve işletilen yüksek hızlı ve hızlı demiryolu projeleri, lojistik merkezler vb. yatırımlarla demiryolu, ulaşım sisteminin ana omurgası haline gelmektedir. Şirketimiz,  sadece ülkemizde değil, 25 milyon kilometre karelik alanda taşımacılık yapma hedefindedir.”

Makinistlerimizin Her Zaman Arkasındayız

Genel Müdür Kurt sözlerini şöyle bitirdi: “Üstümüze düşen vazife ve bizden beklenen iş büyüktür ve biz bunun bilinciyle vazifelerimizi yapacağız. Makinistlerimizin ise görev ve sorumluluğu çok daha ağırdır. Bu meşakkatli yolda özveriyle gece gündüz, yaz kış demeden çalışmalarınız bizi gururlandırmaktadır. Her zaman arkanızda olacağız. Dertleriniz bizim derdimizdir.  Tüm makinist kardeşlerime Şirket çalışanları adına şükranlarımı sunuyorum.”

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ