MARMARAY’DA KESİNTİSİZ ULAŞIMA KESİNTİSİZ İLETİŞİM ADIMI

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Marmaray'da yolcular, bugünden itibaren hattın tünel kesimlerinde de akıllı telefonları ve tabletleriyle mobil internet hizmeti alabileceği gibi, sesli görüşme de gerçekleştirebilecek.
15/10/2021 08:00

MARMARAY’DA KESİNTİSİZ ULAŞIMA KESİNTİSİZ İLETİŞİM ADIMI

Hattın Tünel Kesimlerinde Mobil İnternet Hizmeti Alınabilecek

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Marmaray'da yolcular, 15 Ekim 2021 tarihinde itibaren hattın tünel kesimlerinde de akıllı telefonları ve tabletleriyle mobil internet hizmeti alabileceği gibi, sesli görüşme de gerçekleştirebilecek.

İstanbul'un olduğu kadar dünyanın da en önemli kent içi ulaşım projelerinden olan Marmaray, Avrupa ve Asya kıtaları ile İstanbul'u denizin altından birbirine bağlıyor.

Halkalı-Gebze hattında toplam 76,3 kilometre uzunluğa sahip Marmaray; metro, metrobüs, tramvay entegrasyonuyla İstanbul'un kent içi ulaşımının ana omurgalarından birini oluşturuyor.

29 Ekim 2013'te Boğaz geçişini kapsayan 5 istasyon, 13 Mart 2019'da da Gebze-Halkalı hattında 38 istasyonu daha hizmete verilen Marmaray'da istasyon sayısı 43'e ulaştı. Açılışından bu yana Marmaray'da 600 milyona yakın yolcu seyahat etti.

Marmaray Hattının Tünel Kesimlerinde GSM Operatörlerinden Hizmet Alınabilecek

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Marmaray, tüp tünel kesimi ile Marmaray Yenikapı, Sirkeci ve Üsküdar istasyonlarında yolcular, sadece tek yönlü mobil ses görüşmesi yapabilirken GSM operatörlerinin internet hizmetinden yararlanamıyordu.

15 Ekim’den itibaren Marmaray'ı kullanacak günlük 450 bine yakın yolcu, akıllı telefonlarıyla, tabletleriyle tüm GSM operatörlerinden mobil internet hizmeti alabileceği gibi, çift yönlü sesli görüşme de gerçekleştirebilecek.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ