KONYA- İSTANBUL HATTINDAKİ YHT SEFERLERİ ARTIRILDI

TCDD Taşımacılık AŞ, artan yolcu talebini karşılamak üzere Konya- İstanbul arasında günde dört olan YHT sefer sayısını altıya çıkardı.
15/06/2017 06:41

KONYA- İSTANBUL HATTINDAKİ YHT SEFERLERİ ARTIRILDI

TCDD Taşımacılık AŞ,  artan yolcu talebini karşılamak üzere Konya- İstanbul arasında günde dört olan YHT sefer sayısını altıya çıkardı.  

23 Haziran 2017 tarihinden itibaren sefere konulan yeni YHT’ler, Konya’dan saat: 12: 45, İstanbul’ dan (Pendik) saat: 12: 30’da hareket edecek. Böylece, daha önce sabah ve akşam saatlerinde hareket eden YHT’ler,  sabah, öğlen ve akşam hareket saatleri ile daha rahat bir seyahat imkânı sunacak.  

Ankara- Eskişehir, Ankara- İstanbul, Ankara- Konya, Konya- İstanbul yüksek hızlı tren hatlarında günde toplam 50 YHT seferi ile 20 bin yolcuya hizmet veren TCDD Taşımacılık A.Ş, sefer sayısını 52’ye çıkarmaktadır. Yeni düzenleme ile günlük yolcu kapasitesini Konya-İstanbul hattında yaklaşık 1000 kişi artırmış olacak.

-  RAMAZAN BAYRAMI NEDENİYLE EK YHT SEFERLERİ YAPILACAK…

Ayrıca,  Ramazan Bayramı nedeniyle artan yolcu taleplerinin karşılanabilmesi amacıyla ek YHT’ ler işletilecek. 23-24 ve 27 Haziran 2017 tarihlerinde Ankara-İstanbul, İstanbul-Ankara arasında karşılıklı olarak ilave edilecek YHT’ler,   Ankara’dan saat: 12:40’da, İstanbul’dan (Pendik) ise saat:18:40’ da hareket edecek.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ