GENEL MÜDÜR KURT, ÇALIŞANLARI İLE SİVAS’TA BULUŞTU

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Sivas Bölge Koordinatörlüğü tarafından 9 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen iftar programına katıldı.
12/06/2017 07:18

GENEL MÜDÜR KURT, ÇALIŞANLARI  İLE SİVAS’TA BULUŞTU

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, Sivas Bölge Koordinatörlüğü tarafından 9 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen iftar programına katıldı.  

İftar programında ayrıca, Sivas Bölge Koordinatörü Sönmez Sefercik, Demiryolu Makinistler Derneği (DEMARD) Genel Başkanı Nami Aras, memur sendikalarının temsilcileri, Sivas Bölge Koordinatörlüğü çalışanları yer aldı.

Genel Müdür Veysi Kurt yaptığı  konuşmada şunları dile getirdi: ‘’Burada bulunan herkesin ramazan ayını kutluyorum; bu programın organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Memur, makinist, yönetici, sendika ve dernek üyesi arkadaşlara bakınca çok güzel bir geleceğin bizleri beklediğini görüyorum. Şirketimiz 9619 kişi ile geleceğe, büyük hedeflere yürümektedir.’’

Gelirimiz Yüzde 25 Arttı…

Sözlerine devam eden Kurt şunları kaydetti: ’’Şirketimizin 2017 yılının ilk beş ayında geçen yıla kıyasla 700 bin ton daha fazla yük taşıdı ve YHT bilet fiyatları aynı kalmasına rağmen gelirimiz yüzde 25 arttı.  Şirketimiz geçen yıla kıyasla daha fazla gelir elde etti. Artık her ay personel maaşlarını hazineden değil,  kendi bütçemizden karşılamaya başladık.’’

Bakım Maliyetleri ve Enerji Giderlerini Her Yıl Yüzde 5 Azaltma Hedefimiz Var

Kurt ayrıca,  beş yılda gelirin gideri karşılama oranının her yıl 10 puan artırılması, bakım maliyetleri ve enerji giderlerinin her yıl yüzde beş azaltılması ile maliyetlerinin personeli azaltarak değil, verimini artırmak suretiyle düşürüleceğini vurguladı.

TCDD Taşımacılık AŞ’nin, ülkemiz ekonomisinin gelişmesinde lokomotif olduğunu, hergün yaklaşık 20 bin kişinin, bugüne kadar toplam 32 milyon kişinin YHT’lerle yolculuk ettiğini vurgulayan. Kurt, “Hergün 200 bin kişinin Marmaray’la,  50 bin kişinin ise konvansiyonel trenlerle seyahat ettiğini, günde 100 bin ton yük taşındığını dile getirdi.”

Bütün hizmetlerin 84 bakım ve onarım istasyonunda kendi imkanlarıyla yapılıyor olmasından duyduğu gururu dile getiren TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, yöneticilerin personelin sorunlarıyla yakından ilgilenmesini;  personelin işine azami dikkati göstermesi gerektiğini ve kurallara herkesin uymasının can ve mal güvenliği için çok önem arz ettiğinin altını çizdi.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ