TCDD TAŞIMACILIK ADANA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Hasan Pezük 1 Eylül’de Adana Bölge Müdürlüğünü ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgi aldı.
03/09/2021 06:00

TCDD TAŞIMACILIK ADANA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA

Pezük, TCDD Taşımacılık Adana Bölge Müdürlüğü personelinin kurum kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı konusunda ortaya koyduğu örnek çalışmaları yerinde inceledi.  

Ağır hasar almış lokomotif ve vincin tamirini eldeki ekipmanlar ve desteklerle sağlayarak tekrar hizmete sunan Adana Bölge personeline teşekkür eden Pezük, 165 yıllık demiryolu kültürünün en önemli özelliğinin her koşulda çözüm üretmesi olduğunu belirtti.

Pezük, depoda atıl olarak bekleyen 1 adet lokomotif ve 1 adet vincin  TCDD Taşımacılık Adana Bölge Müdürlüğü personeli ve mahalli piyasadan gerekli destek ile Kuruluşa yeniden kazandırılmasından dolayı büyük bir gurur duyduğunu belirterek,  bu  örnek çalışmaya emek veren herkesi kutladı ve teşekkür etti.

Adana Lokomotif Atölyesi Müdürlüğü ve İskenderun Lokomotif Bakım Atölye Şefliği bünyesindeki teknik eleman ve işçi personel ile yaklaşık 3 aylık bir süreçte gerekli çalışma ve testlerinin başarıyla yapılarak lokomotif ve vincin tekrar faal hale getirildiğini belirten Pezük, “ Ülkemiz kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması her kademedeki demiryolcu arkadaşımın en önemli sorumluluklarından birisi olmalıdır. Bu örnek davranış bunun en güzel örneği olmuştur. Diğer taraftan, araç filomuzun sağlıklı olarak hizmet vermesi için öncelikle gerekli bakımlarının zamanında yapılması ve kullanımları sırasında belirlenen kurallara riayet edilerek hasarlanma oranlarının düşürülmesi büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla emniyet kültürünün içselleştirilmesi ve belirlenen kurallara uyulması noktasında herkesin desteğini bekliyoruz.”

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ