ADA TRENİ 3 EYLÜL’DE ADAPAZARI-PENDİK SEFERLERİNE BAŞLIYOR

Ada Treni, 3 Eylül 2021 tarihinden itibaren Adapazarı-Pendik hattında hizmet vermeye başlayacak.
02/09/2021 02:00

ADA TRENİ 3 EYLÜL’DE ADAPAZARI-PENDİK SEFERLERİNE  BAŞLIYOR

Mithatpaşa-Adapazarı hat kesimindeki altyapı çalışmaları nedeniyle Mithatpaşa- Pendik hattında hizmet veren Ada Treni,  yolcu memnuniyeti ve konforu için başlatılan elektrifikasyon sistemlerinin iyileştirilmesi ve altyapı yenileme çalışmaları sonrasında artan hizmet kalitesiyle Adapazarı- Pendik arasında normal seferlerine dönecek.

“ Ada Treni 10 istasyonda Hizmet Verecek”

Rahat, konforlu, ekonomik ulaşımıyla yolcuların yoğun ilgi gösterdiği Ada Treni,  3 Eylül’den itibaren Adapazarı-Pendik arasında günde karşılıklı 5 sefer yaparken 4 pulman vagonu, 296 yolcu kapasitesiyle 10 istasyonda hizmet verecek.

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından Mithatpaşa-Adapazarı hat kesiminde yapılan altyapı çalışmalarıyla katener hattında (elektrik telleri) 65 direk ve 4 bin metre tel yenilendi ve bazı kesimlerde ray değiştirme işlemleri yapıldı.  Böylece hat kapasite ve kalitesi artırıldı.

Bu çalışmalar sürecinde TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Ada Tren seferlerine Kovid 19 pandemisi nedeniyle bir süre ara verilirken 20 Mart 2021 tarihinden itibaren Pendik-Mithatpaşa arasında tekrar hizmet vermeye başlanıldı ve vatandaşların mağdur olmaması için  Adapazarı ile ulaşım TCDD Taşımacılık ve Adapazarı Belediyesi arasında yapılan protokol ile otobüslerle sağlandı.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ