PEZÜK, ESKİŞEHİR EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ VE TÜRASAŞ ESKİŞEHİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

“ Emniyet Kültürü Eğitimleri “ için TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğüne bağlı Eskişehir Eğitim Merkezi Müdürlüğünü ziyaret eden Genel Müdür Hasan Pezük, katılımcılarla bir araya geldi.
27/08/2021 07:00

PEZÜK, ESKİŞEHİR EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ VE TÜRASAŞ  ESKİŞEHİR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

Eğitim faaliyetleri hakkında bilgi alan TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Pezük, online olarak verilen “Emniyet Kültürü Eğitimleri”nde, Lokomotif Bakım Atölye Müdür ve Yardımcıları, Depo Müdürleri, Depo Şefleri, Vagon Bakım ve Atölye Müdür ve Yardımcıları ile bir araya gelerek eğitimlere katıldı.

Hayat boyu öğrenmenin gerçekleştirilmesi, eğitim ve öğretimin kalite ve verimliliğinin arttırılmasının öneminin altını çizen Pezük: “Demiryolu yük ve yolcu taşımacılığı uluslararası kurallar çerçevesinde yürütülmekte ve en hızlı, en dinamik sektörlerden birisi olarak büyük bir değişim ve gelişim içerisinde bulunmaktadır. Bu anlamda personelin hizmet içi eğitimlerle bu gelişmelere ayak uydurması gerekmektedir. Bu nedenle özellikle emniyet kritik personelin mesleki alandaki bilgi ve tecrübelerini yenilediği hizmet içi eğitimler büyük önem taşımaktadır. Ancak yaptığımız çalışmalar çerçevesinde sadece emniyet kritik personelimiz değil, her kademedeki demiryolcu kardeşlerimizin özellikle emniyet kültürü konusunda bilinçlenmesini, demiryolu kurallarının esnetilemediği bir sistemi yerleştirmek istiyoruz.” dedi.

“TÜRASAŞ, yerli ve milli demiryolu sanayimiz için büyük hizmetler veriyor."

TÜRASAŞ Eskişehir Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden ve planlanan lokomotiflerin bakım ve revizyon durumları hakkında toplantı yapan Pezük şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürütülen milli ve yerli demiryolu sanayisinin mihenk taşlarından birisi olan, demiryolu şehri Eskişehir’de TÜRASAŞ, çevre dostu lokomotiflerin üretiminde çok güzel çalışmalar gerçekleştirmektedir.  Bu bakımdan TÜRASAŞ ile çok yakın bir işbirliği içerisindeyiz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum." dedi.

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ