GENEL MÜDÜR KURT, ÇALIŞANLARI İLE İSTANBUL'DA BULUŞTU

Ramazan ayında ülkemizin dört bir köşesinde düzenlenen iftar programlarında personeliyle birlikte olurken, Şirketin faaliyetlerini yerinde inceleyen TCDD Taşımacılıķ AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, 11 Haziran 2017 tarihinde DEMARD İstanbul Şubesi’nin gerçekleştirdiği iftar programına katıldı. Marmaray’da da incelemelerde bulundu.
12/06/2017 04:31

GENEL MÜDÜR KURT, ÇALIŞANLARI  İLE İSTANBUL'DA BULUŞTU

Ramazan ayında ülkemizin dört bir köşesinde düzenlenen iftar programlarında personeliyle birlikte olurken, Şirketin faaliyetlerini yerinde inceleyen TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt,  11 Haziran 2017 tarihinde DEMARD İstanbul Şubesi’nin gerçekleştirdiği iftar programına katıldı. Marmaray’da da incelemelerde bulundu.

DEMARD İstanbul Şubesinin ev sahipliğindeki programa, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, DEMARD Genel Başkanı Nami Aras, DEMARD İstanbul Şubesi Başkanı Serdar Demirdöken ve demiryolcular katıldı.

Makinistlik Çok Zor Bir Meslektir, Önünde Eğilmek Gerekir

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt konuşmasında makinistlik mesleğinin zorluklarına değinerek şunları kaydetti:” Demiryollarında memur da olsanız işçi de olsanız fark etmez. Demiryolcu olmak meşakkatlidir. Makinist olmak çok daha ağır bir görev, çok daha zordur. Dolayısı ile bu zor konumda bulunan bütün makinist arkadaşlarımın ülkemiz ve sektörümüz için ne kadar önemli olduklarının bilincindeyim. Özellikle taşımacılık alanında ne denli değerli olduklarının farkındayım. Yük ve yolcu trenlerimizi kullanırken, tüm kurallara harfiyen uyulması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle yaptığımız işi ciddi ve kesinlikle hatasız yapmalıyız. Eksi 40 derecede de artı 40 derecede de görevimizi en iyi şekilde ifa etmeliyiz. Çok zor bir görev, ağır bir sorumluluk. İşte bu yüzden sizin mesleğinizin önünde eğilmek gerekiyor.”

Demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesi ile tren işletmecisi olarak kurulan ve 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren fiilen görevine başlayan TCDD Taşımacılık AŞ’nin sadece ülkemizin değil, Avrupa ve Ortadoğu’nun gıpta ile baktığı bir şirket haline geleceğine vurgu yapan Kurt, “Çıktığımız bu yolculuğu hep birlikte başaracağız, biz size inanıyoruz. Birlik beraberliğimiz daima sevgi, saygı ve değer üzerinden devam edecek” diye belirtti.  

Her Zaman Bizim Yanımızda Olan Genel Müdürümüze Çok Teşekkür Ediyoruz

Programda bir konuşma yapan DEMARD Genel Başkanı Nami Aras şunları söyledi:” Çankırı, Sivas, Eskişehir, Karabük’te düzenlenen iftar programlarında da Genel Müdürümüz bizleri yalnız bırakmadı.  Bizlerle bir arada olmayı tercih ettiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Genel Müdürümüz göreve geldiği günden bugüne kadar birçok projede yer almış ve hepsinden alnının akı ile çıkmıştır. Özellikle yüksek hızlı tren projelerinde yapmış olduğu hizmetler takdire şayandır. İyi ve kötü her günümüzde yanımızda olan Genel Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. Çıkmış olduğu yolda Allah yolunu açık etsin, biz her daim yanında yer alacağız.”

Marmaray’da Günde 200 Bin Yolcu Taşıyoruz

İstanbul’daki iftar programına katılan TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, TCDD Taşımacılık tarafından işletilen Marmaray’da da incelemelerde bulundu.

Kurt, Ayrılık Çeşmesi- Kazlıçeşme arasında yolcu talebinin her geçen gün arttığını belirterek, “ Marmaray’da günde 200 bin yolcuya hizmet veriyoruz. Sayın Bakanımızın da ifade ettiği üzere, Marmaray’ın diğer kesimlerinin yapım çalışmaları hızla devam ediyor, Gebze- Halkalı hattı tamamen hizmete girdiğinde günde bir milyon yolcuya hizmet verilecek. Böylece görev ve sorumluluğumuz daha da artacak. Marmaray’ın başarılı bir şekilde hizmet vermesini sağlayan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ