TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ HASAN PEZÜK’ÜN ‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ MESAJI

Tcdd Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük’ün ‘15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü’ Mesajı
13/07/2021 18:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ HASAN PEZÜK’ÜN ‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ MESAJI

Vatanımıza ve milletimize karşı yapılan hain darbe girişiminin üzerinden beş yıl geçti. Geçen yılların ardından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”yle duyduğumuz gurur giderek artarken birlik ve beraberliğimiz güçlenmektedir.

Bastığın yerleri ‘toprak!' diyerek geçme, tanı:

Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.

Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:

Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.”

Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nda kelimelere döktüğü bu ruhu, Türk milleti hiçbir zaman yok edilmesine izin vermemiş, birlik ve beraberlik içerisinde vatanına, kanı ve canı pahasına sahip çıkmış, kurulan tuzakları bozup atmıştır.

TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü olarak şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğilirken onların bizlere emanet ettiği güzel vatanımıza sonuna kadar sahip çıkıyor, çalışmanın, üretmenin, vatana, millete hizmet etmenin en yüce duygu olduğu bilinci içerisinde, 7/ 24, 365 gün ulaşım hizmeti veriyoruz.

Ülkemizin birlik ve beraberliğinin sembolü olan bugün anısına fotoğraflarla giydirilen “15 Temmuz Demokrasi Zaferi Treni”miz iki ay boyunca raylarda olacak…

Milli iradeye, demokrasiye, özgürlüğe ve bağımsızlığa karşı açılan bu savaşta, canlarını ortaya koyan başta 251 şehidimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, 2 bin 740 gazimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Hasan Pezük

TCDD Taşımacılık AŞ

Genel Müdürü

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ