15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ ANKARA'DAN UĞURLANDI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Hasan Pezük’ün katıldığı törenle 14 Temmuz 2021 günü saat 09.55’de ATG’den İstanbul’a uğurlandı.
14/07/2021 02:00

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK TRENİ ANKARA'DAN UĞURLANDI

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü teması ile 15 Temmuz görselleriyle giydirme yapılmış yüksek hızlı trenin (YHT ) uğurlama öncesinde bir konuşma yapan Pezük, “ Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) hain darbe girişiminin 5'inci yılında, YHT setini, birlik ve beraberliğin sembolü haline gelen fotoğraflarla giydirirken Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisince hazırlanan afişleri trenlere astık, Ayrıca, videoları da yüksek hızlı trenlerimizde gösterimi yapılacak. “ dedi.

Genel Müdür Hasan Pezük, bu yıl üçüncü kez giydirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Treni ile millet iradesinin ortaya koyduğu muhteşem zaferin ve bu hain darbeden alınan derslerin hatırlanmasını ve gelecek kuşaklar tarafından unutulmamasını amaçladıklarını belirtti.

Pezük, 165 yıllık demiryolu kültürüne sahip TCDD Taşımacılık olarak başta İstiklal Mücadelesi kahramanlıkları olmak üzere tarihe ilişkin nice acı ve tatlı hatıraların en değerli hazineleri olduğu bilinci içerisinde,  “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde hiçbir zaman ölmeyen ve ölmeyecek olan İstiklal Mücadelesi ruhuna sahip çıkmaktan dolayı gurur duyduklarını ifade ederek şunları söyledi:

Güzel vatanımıza sonuna kadar sahip çıkmanın,  çalışmanın, üretmenin, millete hizmet etmenin en yüce duygu olduğuna inanıyoruz. “

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Trenimiz iki ay süresince Ankara-İstanbul-Ankara hattında yaklaşık 56 bin kilometrelik yol katederken 60 bin yolcumuzu taşıyarak o ruhu bir kez daha herkesin hissetmesini sağlayacaktır.

Ülkemizin her köşesinde vatan aşkı ile hizmet veren demiryolcu ailesi olarak tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğilirken onların bizlere emanet ettiği güzel vatanımıza sonuna kadar sahip çıkmanın,  çalışmanın, üretmenin, millete hizmet etmenin en yüce duygu olduğuna inanıyoruz.

Başta İstiklal Mücadelesi ile bu aziz vatanı kurtaran ve bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimize,  milli iradeye,  özgürlüğe ve bağımsızlığa karşı açılan bu savaşta, canlarını ortaya koyan 251 şehidimize Allah’tan rahmet diliyor, 2 bin 740 gazimize şükranlarımı sunuyorum.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Trenimizin yolu açık olsun.

TCDD Taşımacılık ailesi olarak Mübarek Kurban Bayramında bu trenimizle beraber  yüksek hızlı, anahat, bölgesel, Marmaray ve Başkentray trenlerimizle vatandaşlarımızı sevdiklerine ulaştırmak için çalışıyor olacağız.

Bu vesile ile, değerli katılımcıların, yolcularımızın, tüm vatandaşlarımızın, İslam Alemi’nin Kurban Bayramını kutluyor, nice bayramlar diliyorum. “

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ