YHT ANA BAKIM MERKEZİNDE ANLAMLI İFTAR PROGRAMI

Tren Bakım Onarım AŞ (TMS) ve Demiryolu Makinistler Derneği (DEMARD) YHT Şube Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği üyelerinin onur konuğu olduğu iftar yemeği, 8 Haziran 2017 tarihinde YHT Ana Bakım Merkezi’nde gerçekleştirildi.
09/06/2017 14:57

YHT ANA BAKIM MERKEZİNDE ANLAMLI İFTAR PROGRAMI

Tren Bakım Onarım AŞ (TMS) ve Demiryolu Makinistler Derneği (DEMARD) YHT Şube Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği üyelerinin onur konuğu olduğu iftar yemeği,  8 Haziran 2017 tarihinde YHT Ana Bakım Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İftar Programına; TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uras, DEMARD Genel Başkanı Nami Aras, DEMARD YHT Şube Başkanı İlker Polat, Tren Bakım Onarım AŞ Genel Müdürü Deniz Eroğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği 2. Başkanı Metin Yola’nın yanı sıra çok sayıda TCDD Taşımacılık AŞ personeli, gazi, gazi ve şehit yakını katıldı.

Şehitlerimizi, Görev Şehidi Demiryolcularımızı Rahmet ve Minnetle Anıyorum

Şehitlik makamının yüceliğine ve vatanımızın bölünmez bütünlüğüne vurgu yapan, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği üyeleriyle birlikte olmaktan onur duyduğunu belirten TCDD TAŞIMACILIK AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt, iftar programındaki konuşmasında şunları söyledi: ”Vatanımız, bayrağımız ve milletimiz için can veren kahraman şehitlerimizi rahmetle, duayla ve saygıyla anıyorum, Allah onlardan razı olsun. Ülkemize hizmet ederken hayatını kaybeden görev şehidi demiryolcularımızı da anıyorum, ruhları şad olsun. Vatanımızın ve milletimizin bekasına düşman olanların ne kadar çok olduğu malumunuzdur. Ülkemiz ne zaman kalkınmaya başlasa, ekonomisi güçlense, hak ettiği konuma yükselmeye başlasa düşmanlarımızın hasmane tutumu hemen baş gösteriyor. Biz bunun farkındayız ve bunu bildiğimiz için gece gündüz demeden, ülkemiz için dünden daha fazla çalışıyoruz. Birbirimize daha çok güvenmeliyiz, birlik olmalıyız ancak böyle başarabiliriz. Ben inanıyorum ki işçilerimiz, makinistlerimiz ve yöneticilerimiz bu bilinçle daha çok çalışacaktır.’’

Şirketimiz Daha İlk 5 Ayda Geçen Seneye Göre Çok Önemli Tasarruf Sağladı

Demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesi ile tren işletmecisi olarak kurulan TCDD Taşımacılık AŞ’nin faaliyetleri hakkında  bilgi veren Kurt sözlerini şöyle sürdürdü: "1 Ocak 2017 tarihinde TCDD yeniden yapılandırıldı. TCDD, altyapı hizmetlerini yürütecek. TCDD Taşımacılık olarak yük ve yolcu trenlerini işleteceğiz, lojistik faaliyetlerini yürüteceğiz. Faaliyete başladığımız günden bu yana beş ay geçti ve Şirketimiz geçen seneye nazaran gelir ve maliyetlerde çok önemli iyileşmeler sağlayarak, önemli miktarda tasarrufu başardı. Daha öncesinde maaşlarımız hazine tarafından karşılanırken, üç aydır maaşlarımızı kendi kasamızdan ödüyoruz. Peki, arkadaşlar bunu nasıl başarıyoruz? Daha çok inanarak ve çalışarak bunu başarıyoruz. Geleceğimiz geçmişimizden daha güzel olacaktır. Şirketimiz kâr eden bir şirket olacak ve ülkemiz için daha çok yatırım yapacağız. Bundan herkes emin olsun!’’

Makinistlerimize Her Zaman Hatırlatıyorum; Kurallara Mutlaka Uyun

Kurt, özellikle makinistlere hitaben de şunları söyledi: “Görevi başında şehit olan makinist arkadaşlarımın ruhu şad olsun. Marmaray’da 200 bin insanımızı kıtalar arasında taşıyoruz, günlük 100 bin ton yük taşıyoruz. Yüksek hızlı trenlerle her gün 40 bin, konvansiyonel trenlerle 50 bin insanımızı taşıyoruz. Makinist arkadaşlarımdan özellikle istirham ediyorum; trenleri kullanırken çok dikkat etsinler, kuralları akıllarından hiç çıkarmasınlar.’’

Kurt sözlerini,” Aziz şehitlerimizden Allah razı olsun, onların ruhları şad olsun, onları tekrar şükranla yâd ediyorum. Ramazanınızı, Kadir Gecenizi ve bayramınızı tebrik ediyorum. Hepiniz Allah’a emanet olunuz’’ diye tamamladı.

Genel Müdürümüz Tren Üstündeki Personelin Sorunlarını Çok İyi Biliyor ve Çözüyor

DEMARD Başkanı Naim Aras da tüm şehitleri rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anarak başladığı konuşmasında, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü Veysi Kurt’un çalışmalarına da vurgu yaparak şunları söyledi: “ Sayın Genel Müdürüm, demiryollarında çalıştığınız  günden bugüne kadar  birçok projede yer aldınız ve yüzünüzün akıyla projeleri tamamladınız. Özellikle YHT projelerindeki başarılarınız, demiryolu personeli ve kamu tarafından takdir edildi. Demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesindeki başarılı çalışmalarınız da gözardı edilemez. Kuruluşumuzda her kademede başarılı olduktan sonra TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü oldunuz. İyi ve kötü günde çalışanlarınızın her zaman yanında oldunuz. Trenlerde ve lokomotiflerde seyahat ederek tren üstünde çalışan personelinizin çalışma koşullarını, tren trafiğini ve sorunlarını yerinde denetlediniz. Kilometrelerce mesafe kat edip bölgelerdeki personelle buluşuyor, sorunlarını dinliyor ve çözümler üretiyorsunuz. Her zaman makinistlerin yanında yer alan Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Bizler de TCDD Taşımacılık AŞ’yi dünya markası yapmak için çok çalışacağımıza söz veriyoruz.”

DEMARD YHT Şube Başkanı İlker Polat da konuşmasında; “ Şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Ailelerine sabır diliyoruz.  YHT makinistleri olarak her zaman gazi ve şehitlerimizin ve onların  yakınlarının yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Bugün buraya teşrif eden,  davetimizi kabul eden herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği 2. Başkanı Metin Yola da konuşmasında, “Ülkemizin birliği, bütünlüğü için canını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu davet için teşekkür ediyorum.” diye belirtti.

İftar programının sonunda günün anısına hediye taktimi gerçekleştirildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ