ANA HAT TREN SEFERLERİ 12 TEMMUZ’DA 12 HATTA BAŞLIYOR

COVID-19 salgını nedeniyle 28 Mart 2020'de seferlerine ara verilen Doğu Ekspresi başta olmak üzere Güney, Van Gölü, Pamukkale, Ankara, Fırat, Erciyes, Ege, Göller Ekspresleri ile Konya Mavi, İzmir Mavi, 4 Eylül Mavi trenleri yeniden yolcu taşımaya başlayacak.
11/07/2021 02:00

ANA HAT TREN SEFERLERİ 12 TEMMUZ’DA 12 HATTA BAŞLIYOR

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle 28 Mart 2020'de seferlerine ara verilen ana hat trenleri, 12 Temmuz'dan itibaren 12 farklı güzergahta yeniden seferlere başlayacak.

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, Kademeli normalleşme kararları doğrultusunda demiryolu yolcu taşımacılığında yapılan düzenleme kapsamında yüksek hızlı trenler (YHT) 10 Temmuz'dan itibaren yeni düzenlemeye göre sefer yaparken  yolcularına konforlu ve güvenli bir seyahat imkanı sağlayan anahat trenleri de 12 Temmuz'dan itibaren 12 hatta tekrar işletilecek. 

Tren seyahati severlerin ve gezginlerin beklediği Sivas, Erzurum, Erzincan gibi tarihi şehirlerden geçen Doğu Ekspresi başta olmak üzere Güney Ekspresi, Van Gölü Ekspresi, 4 Eylül Mavi, Pamukkale Ekspresi, Ankara Ekspresi, Fırat Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Ege Ekspresi, Konya Mavi, İzmir Mavi ve Göller Ekspresi yeniden seferlerine başlamaya hazırlanırken, biletleri de TCDD Taşımacılık'ın resmi internet sitesi, gişe ve acentelerden satışa sunuldu.

Kurban Bayramı İçin Yola Çıkacaklara Konforlu Ve Güvenli Seyahat İmkanı

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü, COVID-19 döneminde seferlerine ara verilen ana hat trenlerinin vagonlarının bu süreçte bakımını, yenilemesini yaparken salgına karşı da dezenfeksiyon çalışmalarıyla önlemlerini aldı.

Birbirinden farklı kültürleri, şehirleri birbirine bağlayan ana hat trenleri pulman, örtülü kuşetli, yataklı ve yemekli olmak üzere 4 farklı vagon tipiyle hizmet veriyor.

Trenlerin yeniden seferlerine başlamasıyla tarihi, doğal ve kültürel zenginliğe sahip birçok şehir ve ilçede iç turizmin de hareketlenmesi bekleniyor.

Uzun mesafeli seyahat olanağı sağlayan ana hat trenleri, yaklaşan Kurban Bayramı tatili için yola çıkacak vatandaşlara konforlu ve güvenli seyahat imkanı sunacak.

 

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ