PEZÜK: EMNİYETİ YAŞAM BİÇİMİ HALİNE GETİRMELİYİZ

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, 11 Haziran Cuma günü Eskişehir Demiryolu Eğitim ve Sınav Merkezi Müdürlüğüne çalışma ziyaretinde bulundu.
12/06/2021 03:00

PEZÜK: EMNİYETİ YAŞAM BİÇİMİ HALİNE GETİRMELİYİZ

Eğitim faaliyetleri hakkında bilgi alan Pezük;  vagon teknisyeni, makinist, tren teşkil memuru vb. faal personel eğitimlerine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada 165 yıllık bilgi birikimi ve deneyime sahip köklü bir kuruluşun parçası olduklarının altını çizen Pezük, demiryolu taşımacılığının uluslararası kurallar çerçevesinde yürütüldüğünü, bu anlamda hizmet içi eğitimlerin çok büyük önem taşıdığını belirterek,” Her kademede görev alan demiryolcu kardeşlerimin ‘emniyet kültürünü’ içselleştirmesi ve personelin kuralları esnetemeyeceği bir sistemin kurulması büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinerek eğitimlere sistemli olarak devam edeceklerini söyleyen Pezük, şunları söyledi:  “ İnsan unsurunun sıfır hata ile görev yapması noktasında ne yapılması gerekiyor ise yapacağız. Eksiğimiz nerede ise derhal onu giderecek gerekli tedbirleri alacağız.  Yöneticiler ve sahadaki arkadaşların sağlıklı bir koordinasyon içeresinde görevlerini yerine getirirken emniyeti yaşam biçimi haline getirmelerini sağlayacağız. Emniyet kültürünün yerleştirilmesinde, eğitim ve denetimin yanı sıra ceza ve ödül sisteminin de katkısını önemsiyoruz.”

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ