TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ HASAN PEZÜK MALATYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük 26 Mayıs tarihinde 3 gün sürecek Malatya Bölge Müdürlüğü ve bağlı iş yerlerini incelemek için yola çıktı.
28/05/2021 06:00

TCDD TAŞIMACILIK GENEL MÜDÜRÜ HASAN PEZÜK MALATYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

Genel Müdür Hasan Pezük TCDD Taşımacılık’a bağlı işyerlerini ve buralarda yapılan çalışmaları yerinde incelemek ve bir dizi ziyarette bulunmak için beraberindeki heyetle 26-27-28 Mayıs 2021 tarihlerini kapsayan 3 günlük Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Batman ve Van illerindeki iş yerlerini incelemek için yola çıktı.

Genel Müdür Pezük’ün ilk ziyareti Malatya Bölge Müdürlüğü ve araç bakım, yük ve yolcu iş yerlerine oldu. Daha sonra Loko Bakım Atölye Müdürlüğünde Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunuma katılan Pezük bölge ve bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada bir konuşma yapan Pezük: “Demiryolları her an her koşulda işleyişine devam etmesi gereken bir sektördür ve biz görevimizi pandemi koşullarında başarıyla yerine getiriyoruz. Öncelikle zor zamanlarda dahi görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Yıllardır demiryolu sektörünün içinde bulunan çalışanlar olarak hepimiz biliyoruz ki demiryolu ulaşımında en önemli husus emniyet, emniyet emniyettir. İş kazalarının yüzde 98’i önlenebilir niteliktedir. Bu nedenle emniyet bilincini kurum kültürünün en temel unsuru haline getireceğiz bu konuda en küçük bir ihmale, kuralsızlığa izin vermeyeceğiz. Bölgedeki arkadaşlarımın her birinden emniyet konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini bir kez daha rica ediyorum.” dedi.

“Üretim Merkezlerini Ana Demiryoluna Bağlayan İltisak Hatları Ekonominin Can Damarlarıdır”

Hekimhan, Karakısık ve Kuşsarayı iltisak hatlarını ziyaret eden Pezük, planlanan Ulugüney iltisak hattında da çalışmaları yerinde inceledi. Burada personelle görüşen Pezük: “İltisak hatları demiryolunun ülke gelişimine ve ekonomisine katkı sağlayan çok da bilinmeyen can damarlarıdır. İltisak hatları sayesinde sanayicimiz ve üreticimiz ürünlerini ana demiryolu hatlarına taşımakta, ulaşım maliyetlerini düşürmekte ve zamandan kazanmaktadır.  İltisak hattı sayımızı artırmak için TCDD ile iş birliği halinde çalışıyor ve demiryoluyla taşınan yükün ve çeşitliliğinin artması için çabalıyoruz.  Sizlerin burada sarf ettiğiniz emekle ülke ekonomisine sağladığınız katkıdan dolayı her birinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Buradaki ziyaretinin ardından Elazığ ilindeki iş yerlerine ulaşan Pezük incelemelerine devam etti. Malatya ve Elazığ’daki ilk günkü ziyaretlerinin ardından bir sonraki durağı için Diyarbakır’a geçti.

“Van Gölü Geçişini Sağlayan Feribotlar İran İle Taşımalarda Çok Önemli Hizmetler Veriyor”

İnceleme gezisinin ikinci gününe Diyarbakır’da devam eden Pezük iş yerleri ziyaretinin ardından Batman’a doğru yola çıktı. Mazıdağı, Batman ve Kurtalan’daki ziyaretler sonrası Tatvan’a geçen Pezük burada bulanan iş yerlerinin yanı sıra İran ile yaptığımız yük taşımacılığında kullanılan feribotlarda da incelemelerde bulundu. İncelemeleri sırasında personelle görüşen Genel Müdür Pezük personelin ihtiyaçlarını ve sorunlarını dinleyip gerekenin yapılması görüşünü ekibiyle paylaştı.

“İran’a ve Oradan Afganistan, Pakistan ve Orta Asya’ya Uzanan Demiryolu Hattı Önünüzdeki Yıllarda Hareketlenecektir”

Genel Müdür Hasan Pezük’ün ziyaretlerindeki son durağı ise Van ili ve ona bağlı Kapıköy sınır geçişi oldu. Pezük burada yaptığı konuşmada: ”Kapıköy sınır kapısı Türkiye’den İran’a,  oradan Afganistan, Pakistan ve Orta Asya’ya uzanan yük taşımacılığında çok önemli sınır kapılarımızdandır. Burada yaptığım incelemelerde görüyorum ki ülkemizin dört bir yanında çalışan mesai arkadaşlarım, birinin diğerinden hiç farkı olmadan aynı gayretle çalışıyor. Bu gösterilen gayret sayesinde ülkemiz, pandemi koşullarında ticaretin devamlılığını demiryolu ile sağladı. Demiryolunun ülke ekonomisi için yarattığı fark, sahada ve masa başında çalışan tüm demiryolcular sayesindedir. Tüm çalışma arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyor ve Malatya Bölge Müdürlüğümüzden selamlarımı gönderiyorum.” şeklinde konuştu.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ