INNOTRANS FUARI GERÇEKLEŞTİ

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi KURT INNOTRANS 2016 Fuarında incelemelerde bulundu.
08/10/2016 20:00

INNOTRANS FUARI GERÇEKLEŞTİ

İlki 1996 yılında düzenlenen ve her iki yılda bir gerçekleşen İNNOTRANS Uluslararası Demiryolu Taşımacılık Teknolojileri Ticaret Fuarı 20-23 Eylül 2016 tarihleri arsında Almanya’ nın Berlin kentinde gerçekleşti. Bu yıl 11.’ si gerçekleşen fuara ülkemizden TCDD, TCDD Taşımacılık A.Ş., TUVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ ile kamu ve özel sektörden firmalar katıldı.

 

Fuar’ da şirketimizi bir heyetle temsil eden TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi KURT demiryolu taşımacılığı yapan firmalarla ikili görüşmelerde bulundu. Ayrıca fuarda ürünlerini sergileyen araç üreticisi ve tedarikçi firmaların stantlarına ziyaret eden Genel Müdür Veysi KURT firmalarca geliştirilen yeni teknoloji ürünleri inceleyerek bilgi aldı.

 

YHT seti temin projesi kapsamında Siemens tarafından Türkiye için üretilen 6 adet Siemens YHT setinin sonuncusu da UDHB Müsteşarı Orhan BİRDAL’ ın katıldığı bir etkinlikle teslim edildi. Etkinliğe TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi KURT, TCDD Genel Müdürü İsa APAYDIN, DDGM Genel Müdürü İbrahim YİĞİT ile TCDD Taşımacılık çalışanları da hazır bulundu. Testlerinin tamamlanmasının ardından ihtiyaç olan hatlarda hizmete verilecek olan Siemens YHT seti son teknolojiye sahip ve 483 yolcu kapasiteli.

  • Ulaştırma Bakanlığı
  • Tcdd Taşımacılık
  • MARMARAY
  • INTERRAIL
  • TURASAŞ